۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۲
کد خبرنگار: 776
کد خبر: 83792398
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

زالی: شرایط برای سفرهای غیرضروری و تفریحی امن نیست

تهران- ایرنا- فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به این که هنوز شرایط برای سفرهای تفننی،‌ تفریحی و غیرضروری بین شهری ایمن نیست، از شهروندان خواست؛ سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر «علیرضا زالی» روز دوشنبه از بستری ۱۵۰ بیمار جدید کرونایی در بخشهای عادی، ۵۱ بیمار جدید در بخشهای ویژه و ترخیص ۲۹۲ بیمار از بیمارستان های تهران در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از نظر آماری تفاوت چشمگیری نسبت به روز قبل نداشتیم و شرایط از یک ثبات نسبی برخوردار است.
وی با بیان این مطلب که شرایط فعلی می تواند شکننده باشد، افزود: با توجه به این که  شواهد مستند و متقن علمی در زمینه رفتار بیولوژیک جدید ویروس و تقلیل خصلت حمله گری ویروس حاصل نشده، کما فی سابق شرایط را پر مخاطره تلقی می کنیم و طبق عادات گذشته باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ارتقای بهداشت فردی مورد توجه قرار گیرد تا شاهد روند روبه بهبودی برای روزهای آتی باشیم.
زالی با تأکید بر اینکه شهروندان از انجام سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند، گفت: در بسیاری از استانها شرایط کنترل بیماری کرونا کاملاً شکننده است و تهران نیز جزو کانون های آلودگی تلقی می شود، طبیعتاً با سفر شهروندان به سایر شهرها امکان اختلاط جریان ویروس فراهم می شود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: مسافرت علاوه بر این که ممکن است شرایط شهرهایی که به حدی از ثبات رسیده اند را مخدوش کند، شهروندان تهرانی را نیز با مخاطره روبرو می کند. زیرا در سفر افراد با محدودیت های بهداشتی مواجه می شوند و از سوی دیگر ممکن است باعث آلودگی سایر شهرهایی شوند که در روزهای اخیر کم خطرتر بوده اند.
وی تأکید کرد : هنوز شرایط برای سفرهای تفننی و غیر ضروری و بین شهری ایمن نیست و ممکن است خود را در معرض خطر قرار دهند. بنابر این توصیه می کنیم که سفر را به زمان مناسب دیگری موکول کنند.
زالی به افرادی که به هر دلیل مجبور به سفر هستند توصیه کرد؛ رعایت پروتکل های فردی و بهداشتی به ویژه در طول مسیر که بیشترین آسیب پذیری وجود دارد را مورد توجه ویژه قرار دهند و در مقصد نیز به اصول بهداشتی فردی و محیطی توجه داشته باشند تا مشکلی پیش نیاید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =