مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی: توسعه ورزشی بدون بانوان محقق نمی‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی، توسعه ورزش استان را در گرو توجه به ورزش بانوان دانست و گفت: برای توسعه ورزش بانوان از هیچ کاری دریغ نمی کنیم و پیگیر فراهم سازی امکانات ویژه برای بانوان ورزشکار استان هستیم.

کوروش بهادری، دوشنبه در آیین معارفه سرپرست معاونت ورزش بانوان این اداره‌کل با اشاره به نقش بانوان در توسعه و پیشرفت ورزش کشور، اظهار داشت: در مقابل، ورزش نیز نقشی اساسی در تامین سلامت بانوان به عنوان یک مادر و همسر دارد.
وی با تاکید بر لزوم کمک و همراهی بیشتر برای توسعه ورزش بانوان، افزود: در طول سال های گذشته اتفاقات خوبی از قبیل ساخت سالن های ورزشی و ورزشگاه در راستای توسعه ورزش رقم خورده که می تواند منجر به پیشرفت ورزش استان شود.
وی از مشکلات ورزش بانوان را کمبود امکانات و فضاهای ورزشی خاص دانست و گفت: به همین منظور پیگیری های بسیاری برای فراهم سازی امکانات و ارتقای جایگاه ورزش بانوان صورت گرفته است.
مدیرکل ورزش و بانوان خراسان شمالی اظهار داشت: بانوان ورزشکار استان در رده های بالای کشوری و بین المللی دارای نشان هستند که این می تواند انگیزه ای برای سایر بانوان برای تقویت ورزش و فعالیت در سطوح بالای ورزشی باشند.
بهادری با بیان اینکه نگاه مسوولان به ورزش بانوان عمیق و در سطح بالا است، یادآور شد: بی شک اگر بانوان جامعه ورزشی نباشند، توسعه ای در ورزش رقم نمی خورد.
وی گفت: تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا هم سنگ ورزش مردان، به ورزش بانوان نیز توجه شود تا بانوان ورزشکار استان بتوانند حرفی برای گفتن در عرصه های بالای کشوری و جهانی داشته باشند.
در این نشست «فرانک سرایی» به عنوان سرپرست معاونت ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی معرفی شد.

استان خراسان شمالی افزون بر ۱۱ هزار ورزشکار زن بیمه شده دارد و سرانه فضای ورزشی ویژه بانوان در این استان صفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =