هواپیمای لوکس اماراتی، صهیونیست‌های سرگردان در مغرب را به فلسطین بازگرداند

تهران- ایرنا- رسانه‌های صهیونیستی روز دوشنبه فاش کردند: امارات متحده عربی بتازگی یک هواپیما به مغرب فرستاده تا صهیونیست‌هایی را که به دلیل بسته شدن مرزهای هوایی مغرب در بحبوحه شیوع کرونا در این کشور سرگردان بودند به سرزمین‌های اشغالی منتقل کند.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی به نقل از شبکه ۱۲ تلویزیونی رژیم صهیونیستی، امارات هفته گذشته یک هواپیمای لوکس متعلق به یکی از شاهزاده‌ها را برای نجات صهیونیست‌های سرگردان در مغرب فرستاده است.

به گزارش این رسانه صهیونیستی، دو هفته پیش مقام‌های رژیم اشغالگر به طور مخفیانه با امارات تماس گرفتند تا با توجه به روابط خوبی که با مغرب دارد از این کشور برای بازگرداندن شماری از صهیونیست‌های سرگردان در مغرب کمک بگیرند؛ امارات هم با پاسخ به درخواست اسرائیل موافقت کرد و یک هواپیمای لوکس متعلق به یکی از شاهزاده‌ها در امارات عربی متحده را به مغرب فرستاد؛ هواپیمایی که در داخل آن پوشش آبکاری طلا و صندلی‌های مجلل به کار گرفته شده بود.

بنابر این گزارش، امارات تلاش کرد تا این موضوع محرمانه باقی بماند اما یکی از سرنشینان هواپیما این موضوع را به بیرون درز داد.

به گزارش شبکه ۱۲ تلویزیونی رژیم صهیونیستی، امارات از اسرائیلی‌ها خواسته بود تا از این هواپیما فیلمبرداری نشود اما دو هفته پس از انجام عملیات نجات اسرائیلی‌های سرگردان در مغرب، عکس‌هایی از آن به بیرون درز کرد که منابع آگاه ارزیابی کردند توسط یکی از سرنشینان هواپیما گرفته و منتشر شده که این موضوع با خشم شدید مقامات امارات همراه شد.

این گزارش می‌افزاید: دولت اسرائیل به طور محرمانه از امارات به دلیل کمک به انتقال اسرائیلی‌های سرگردان در مغرب قدردانی کرده است.

این در حالی است که جمعه گذشته رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که گروهی متشکل از ۲۶ صهیونیستی که به دلیل شیوع کرونا در مغرب سرگردان بودند، با کمک فرانسه و یک میلیاردر آمریکایی از مغرب به سرزمین‌های اشغالی بازگشتند.

روابط علنی و مخفی رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در طول سال‌های اخیر گسترش یافته است.

در آخرین مورد، رادیو سراسری رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که تل آویو و ابوظبی بر سر افتتاح سفارت این رژیم در دبی در مهر ماه آینده به توافق رسیده‌اند.

در حالی که سران کشورهای عربی برای ارتباط با رژیم صهیونیستی مسابقه گذاشته اند، اما مقاماتی هرچند اندک در این کشورها نیز هستند که با هرگونه عادی سازی رابطه میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی مخالفند و همواره از حقوق فلسطینیان دفاع می کنند، اقدامی که در نشست فوق العاده اتحادیه پارلمان های عربی در زمستان گذشته در امان (پایتخت اردن) اتفاق افتاد و نمایندگان حاضر در آن نشست بر مخالفت با هرگونه عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم اشغالگر قدس تأکید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =