۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۷
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83792362
۱ نفر

برچسب‌ها

معاون شیخ زکزاکی: آزادی، امنیت و استقلال حق ملت فلسطین است

قم – ایرنا - معاون شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه، آزادی، استقلال و امنیت را حق ملت فلسطین دانست و گفت: موضوع فلسطین در نزد مردم آفریقا نه تنها یک مساله دینی بلکه موضوعی اخلاقی، اعتقادی و انسانی است.

"عبدالقادر سنوسی" عصر دوشنبه در نخستین روز کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت مجازی در دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، گفت: شیخ ابراهیم زکزاکی همواره توجه ویژه ای به مسأله فلسطین داشتند و این موضوع موجب شد تا موضوع فلسطین در نزد مردم آفریقا از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد.

وی با محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و ملت های منطقه اظهار داشت: اسرائیل در طول حیات منحوس خود، جنایت های بزرگ و بی شماری را مرتکب شده دستش به قتل دهها هزار فلسطینی آلوده شده است.

این اندیشمند نیجریه ای، تاکید کرد: شیخ ابراهیم زکزاکی به عنوان منادی آزادی قدس در آفریقا، در این راه ۳۰ نفر از یاران خود را تقدیم کرد و از خانواده خود نیز سه شهید تقدیم این راه نمود.

سنوسی تاکید کرد: مردم فلسطین مانند مردم سایر کشور ها می‌ خواهند آزاد بوده و امنیت و استقلال داشته باشند.

این اندیشمند نیجریه ای، تکریم فلسطین و قدس را تکریم انسانیت دانست و افزود: شجاعت و غیرت در خون فلسطینی ها وجود دارد و امت فلسطین تجلی همه ارزش های انسانی است.

وی با تاکید بر ضرورت اتحاد و ایستادگی امت اسلامی در مقابل ظلم ظالمان گفت: بر اساس آموزه های اسلامی باید در برابر ظلم ایستادگی کرده و تسلیم ظالم نشد و امیدواریم فلسطین به عنوان پاره ای جهان اسلام بار دیگر به آغوش فلسطینیان باز گردد.

کنگره بین‌المللی قدس شریف با حضور سخنرانانی از ۱۸ کشور به صورت مجازی در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت مصادف با ۲۴ و ۲۵ رمضان برگزار می شود.

در این همایش شخصیت های برجسته جهان اسلام از جمله شیخ "عیسی قاسم" از بحرین و شیخ "بدرالدین حسون" مفتی سوریه، و همچنین مسئولانی از جریانات مقاومت از جمله حماس و حزب‌الله نیز در این همایش سخنرانی می کنند./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =