استاندار کردستان: دستگاه‌های دولتی در بیان عملکرد و دستاوردهای خود به جامعه ناتوان هستند

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی در بیان عملکرد و دستاوردهای خود به جامعه ناتوان هستند گفت: روابط عمومی‌ها دستاوردهای بزرگ دولت در استان را برای مردم بیان کنند.

بهمن مرادنیا روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی ارتباطات و روابط‌ عمومی‌ اظهار داشت: مدیران روابط عمومی دستگاه‌ها باید جایگاه واقعی خود را بشناسند و این مهم جز با تلاش و کوشش خود آنان میسر نخواهد شد.
وی با بیان اینکه روابط عمومی‌های ادارات فقط متشر کننده اخبار نباشند، اضافه کرد: فعالان این حوزه توانمندی‌ و ضعف‌های سیستم را به مدیران منعکس کنند، ضمن اینکه نیاز است در راستای امید آفرینی به جامعه و مدیریت افکار عمومی گام بردارند.
استاندار کردستان یادآور شد: بخش عمده‌ای از مشکلات روابط‌عمومی‌ها بخاطر این است که به جایگاه خود در سازمان‌ها واقف نیستند، در حالیکه فعالان این حوزه از دستگاه‌ها باید مدیران را متقاعد به اهمیت جایگاه خود کنند تا بتوانند نقش خود را به عنوان روابط عمومی موفق ایفا کنند.
مرادنیا با بیان اینکه همه دستگاه ها موظف هستند اهمیت ویژه‌ای برای روابط عمومی قائل باشند، تاکید کرد: در فضایی که به عصر ارتباطات معروف است اطلاعات به درستی در اختیار مردم قرار داده نمی‌شود، پس درخواست می‌کنیم روابط عمومی‌ها قوی عمل کرده و در این زمینه موفق عمل کنند.
وی به تلاش برخی افراد در زمینه ممانعت از انجام سرمایه‌گذاری در استان اشاره کرد و گفت: تفکری بر استان حاکم است که همواره عده‌ای در تلاش هستند مانع ایجاد توسعه منطقه شوند، بنابراین وظیفه روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها است که به مردم اطلاع رسانی کرده و از اجرایی شدن توطئه‌های این افراد ممانعت کنند.
استاندار کردستان با بیان اینکه کارهای بسیار خوبی در استان صورت گرفته است، اضافه کرد: وقتی مردم از این اقدامات و فعالیت‌ها اطلاع ندارند، قطعا دچار ناامیدی می‌شوند و این نشان می‌دهد ما در عرصه اطلاع‌رسانی درست عمل نکرده‌ایم، چراکه مردم می‌گویند دولت کاری نکرده و ما چیزی ندیده‌ایم.
مرادنیا بر لزوم تلاش دستگاه‌های مختلف برای ارائه عملکرد دولت به مردم تاکید کرد و گفت: در دست اجرا بودن راه آهن همدان - سنندج و تخصیص آب به ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی از جمله اقدامات مهمی است که باعث توسعه استان می‌شود و این موارد باید به اطلاع مردم برسد.
۲ نفر از مدیران روابط عمومی‌های کردستان هم به ارائه دیدگاه‌ها و مشکلات این حوزه پرداختند و خواستار اجرایی شدن سند راهبردی روابط عمومی‌ها، ارتقا جایگاه این حوزه در ادارات، فعال کردن تعاونی مسکن روابط عمومی‌ها، تجهیز روابط عمومی‌های ادارات به تجهیزات لازم و برگزاری دوره های آموزشی و کاربردی شدند.
همچنین در این مراسم از ۲۰ تن از مدیران روابط عمومی ادارات و دستگاه‌های اجرایی کردستان با اهدای لوح تقدیر شد.
۲۷ اردیبهشت‌ماه به عنوان روز روابط عمومی و اطلاع رسانی نامگذاری شده که سرآغاز هفته‌ای به همین نام است و تا دوم خرداد ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =