۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۴
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83792326
۹ نفر

برچسب‌ها

اعرافی: تلاش برای آزادی قدس شریف یک واجب دینی است

قم – ایرنا – مدیر حوزه های علمیه کشور و رییس کنگره بین المللی قدس شریف گفت: تلاش برای آزادی قدس شریف و فلسطیین عزیز را یک واجب دینی و اعتقادی و اخلاقی و تمدنی می دانیم که اگر تمام جهان این تکلیف را رها کنند، جمهوری اسلامی آن را رها نمی کند.

آیت الله علیرضا اعرافی عصر دوشنبه در نخستین روز کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت مجازی در دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، تاکید کرد: از تمام برادران در جهان اسلامی می خواهیم زیر بار هرگونه همدستی و رابطه و عادی سازی روابط با اسرائیل نروند و از هرگونه قراردادهای مشکوک و همکاری فرهنگی و رسانه  از پخش سریال های تلویزیونی مؤید صهیونیسم گرفته تا دعوت صهیونیست ها به کنفرانس ها به بهانه استفاده از تجربیات بهداشتی آنها به شدت اجتناب کنند.

مدیر حوزه های علمیه قم، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران امروز در نوک پیکان جهان اسلام و محور مقاومت در جبهه مبارزه با توطئه های امپریالیسم آمریکا و صهیونیسم قرار دارد و حمایت از مقاومت تا آزادی آخرین وجب از سرزمین های اسلامی و در راس آنها قدس شریف ادامه داد.

وی تاکید کرد: ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه های آمریکا را یک واجب شرعی و دینی است که هیچ زمان و مکانی آن را محدود نمی سازد و جمهوری اسلامی خود را متعهد به ایستادن در مقابل توطئه آنها می داند.

آیت الله اعرافی در ادامه با تشریح دکترین و برنامه جمهوری اسلامی ایران در موضوع قدس افزود: ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس جمهوری اسلامی در ایران در سطح رهبری و دولت و ملت، منادی دفاع از حقوق ملت فلسطین هستیم.

وی با بیان اینکه  مساله فلسطین دو راه حل بیشتر ندارد گفت: راه حل اول این است که همانگونه که جمهوری اسلامی ایران در ابتکاری تمدنی از زبان رهبر انقلاب امام سید علی خامنه ای بیان کرد و در بردارنده تمام حقوق ملت فلسطین از تمام ادیان و طوایف است و این راه حل به مجمع عمومی سازمان ملل نیز ارائه شد.

مدیر حوزه های علمیه کشور اظهار داشت: بر اساس آن باید یک همه پرسی آزاد و فراگیر با مشارکت تمام مردم اصیل فلسطین برگزار شود تا سرنوشت خود را بر اساس معاهدات سازمان ملل متحد تعیین کنند و ما اطمینان داریم که این راه حل منجر به تشکیل کشور فلسطین در تمام سرزمین های فلسطین و محاکمه تمام جنایتکاران صهیونیست به خاطر جنایت های آنها در دهه های گذشته خواهد شد.

وی ادامه داد: راه حل دوم، در پیش گرفتن خط جهاد و مقاومت مبتنی بر عقل و فطرت و لزوم دفاع مشروع تمام ملت فلسطین و سوریه و لبنان در برابر اشغالگر و با حمایت تمام کشورهای اسلامی و امت اسلامی است و این راه حل نیز بر اساس تمام معاهدات بین المللی و قوانین سازمان ملل، مشروع است و علاوه بر اینها این حق طبیعی مردم یک کشور است که در برابر دشمن اشغالگر سرزرمین و مقدسات خود مقاومت کنند و بر این اساس بر تمام کشورهای اسلامی لازم است به مسئولیت خود در انواع حمایت از ملت فلسطین در مسیر مبارزه با دشمن صهیونیستی عمل کنند.

وی با تشریح خطوط کلی مبارزه و مطالبه امت از دولت ها و نهادها و سازمان ها گفت: همچنین بر این باوریم که ملت های اسلامی باید از حکومت ها و نظام های حاکم کشورهای خود باید مسئله فلسطین و مقاوت را یک مسئله عربی اسلامی و انسانی بدانند و آن را در مرکز برنامه ریزی ها و اقدامات و روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خویش قرار دهند.

آیت الله اعرافی با تاکید بر متحد شدن و کنار گذاشتن تمام اختلافات طایفه ای و مذهبی و نژادی در راه مبارزه با اسرائیل ادامه داد: توافق بر سند مشترک در مورد مسئله فلسطین که البته این سند باید شامل برنامه عملی باشد.

وی ادامه داد:از سازمان ملل بخواهند مقاومت و محور مقاومت و حق اجرای همه پرسی عمومی برای برایب تعیین سرنوشت ملت فلسطین توسط خود آنها را به رسمیت بشناسد و پیگیر اجرای آن باشند.

آیت الله اعرافی با تاکید بر اعلام رسمی روز قدس به عنوان یک روز جهانی در تمام کشورهای جهان به ویژه جهان اسلام گفت: نپذیرفتن معامله شوم قرن و تلاش برای ناکام گذاشتن آن، قطع تمام روابط اقتصادی و تجاری و فرهنگی با اسرائیل و تحریم محصولات آن و همچنین قطع روابط سیاسی و بستن سفارت های اسرائیل در تمام کشورها و تمرکز بر مبارزه با اسرائیل از طریق روابط خارجی باید در دستور کار دولت های اسلامی قرار گیرد.

وی در ادامه حمایت مالی و اقتصادی از مقاومت فلسطین و لبنان و سوریه علیه صهیونیست ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: حمایت سیاسی از فلسطین و ایستادگی در برابر اسرائیل از طریق فعالیت در سازمان های بین المللی و ارائه طرح و برنامه در جمعیت عمومی سازمان ملل متحد و شورای امنیت، قطع تمام مذاکرات مخفیانه و علنی با اسرائیل و نپذیرفتن هرگونه عادی سازی روابط و همچنین مطالبه اعمال فشار بر تمام کشورها برای قطع روابط و عدم حمایت از اسرائیل باید توسط دولت های کشورهای عربی پیگیری شود.

آیت الله اعرافی، با اشاره به موضع حوزه های علمیه در قبال فلسطین گفت: حوزه های علمیه ایران بر اساس اعتقاد اسلامی خویش و اتکا بر خویش و همچنین بر اساس علم به قدرت عظیم اقتصادی و تجاری و نفتی و ثروت های مالی و انسانی و فکری امت اسلام و با تکیه بر مراجع عظام و رهبری خود امام خامنه ای ایمان دارند که راه حل خروج از بحران کنونی جهان اسلام، به فعلیت رسیدن قدرت‌های متنوع مسلمانان و قدم نهادن در راه وحدت جهان اسلام برای بنای تمدن نوین اسلامی است.

وی تاکید کرد: در این زمینه لازم است همگان به ویژه علما و روحانیون دست به دست هم دهند و همکاری و همفکری کنند تا تمدن فراگیر و متوازن اسلام را معرفی کنند، همان اسلامی که می تواند مصلحت فرد و جامعه را در نظر بگیرد و میان عقل و عدالت و پیشرفت و صلح و مقاومت و جهاد جمع کند.

مدیر حوزه های علمیه قم، ادامه داد: همه ما باید منادی اسلامی باشیم که جامع میان آرمان ها و واقعیت ها است؛ اسلام که میان نوگرایی و اصالت و مدرنیته و سنت ها جمع می کند، اسلامی که جامع میان عالم درون و بیرون و حماسه و عرفان و دانش و دین و منافع ملی و منافع انسانی و فراگیر برای تمام اهداف اسلامی و مذهبی و انسانی مشترک باشد.

وی با ارائه پیشنهادهایی، اظهار داشت: از تمام برادران و خواهران خود و اندیشمندان و جوانان آگاه می خواهیم برای بنای تمدن نوین اسلامی و وحدت اسلامی تلاش کنند.

آیت الله اعرافی، گفت: عملی ساختن اصل برادری اسلامی و وحدت امت و کنار گذاشتن تمام اختلافات و تفرقه و روی آوردن به گفتگوی اسلامی و بر این اساس از همه می خواهیم هرگونه تعصب و خشونت و افراط و ترور را کنار بگذارند.

وی ادامه داد: پیشنهاد دیگر ما این است که ضمن برنامه ریزی برای پیشرفت علمی و معرفتی و تکنولوژی در تمام زمینه های علمی، برنامه ریزی برای تاسیس بازار مشترک اقتصادی و تجاری اسلامی، تاسیس بازار مشترک علمی و تکنولوژی اسلامی و  تاسیس بازار مشترک فرهنگی و رسانه ای اسلامی را در دستور کار قرار دهند.

مدیر حوزه های علمیه قم، با تاکید بر تمرکز بر احیای هویت مشترک اسلامی و بازگشت به ارزش های اسلامی، گفت: از همه می خواهیم عدم اعتماد به نفس را کنار بگذارند و زیر بار هرگونه رابطه و ارتزاق از دشمنان امت اسلامی نروند ضمن اینکه بر مبارزه با اشغالگری و تروریسم دولتی و جنگ افروزی تاکید می کنیم.

وی ابراز کرد: امیدوارم امت اسلامی آینده ای درخشان در پیش داشته باشد و از خداوند می خواهم امت اسلام و محور مقاومت را به آزادسازی قدس شریف موفق بدارد و به وسیله این پیروزی به اسلام و مسلمانان عزت دهد و کفر و کافران و نفاق و منافقان را خوار سازد.

رییس کنگره بین المللی قدس شریف با اشاره به وضعیت جهان اسلام در مقابل صهیونیست‌ها طی هفت دهه گذشته گفت: حدود هفت دهه پیش زمانی که رژیم غاصب صهیونیستی تاسیس شد، تلاش های زیادی برای تحقق اهدافش انجام داد که این اهداف چیزی جز خیال و شعار و آرزوی سلطه گسترده صهیونیست ها از رود نیل تا فرات نبود تا بدین وسیله تمام منطقه سرسبز هلالی‌شکل و مراکز تمدن منطقه ما را از ساحل دریای مدیترانه تا اقیانوس هند تصرف کنند و بتوانند سرنوشت کشورها و سرزمین ها و ملت های ما را رقم بزنند و قدرتی برتر در مدیریت قلب تمدن جهان باشند.

وی ادامه داد: غاصبان صهیونیستی در کنار تلاش برای توسعه جغرافیایی خود تلاش کردند نیرویی نظامی و ارتش صهیونیستی برای خود تاسیس کنند تا به خیال خودشان بزرگ ترین ارتش منطقه باشد و این قدرت را در اختیار آن جنایتکاران قرار دهد تا زمین را به فساد و تباهی بکشانند و روحیه استکباری خود را تقویت کنند، اما به فضل خدا از همان آغازِ اشغالگری، تلاش های جهان اسلام آغاز شد و شاهد فتواهای جهاد برای بازپس گیری وطنِ از دست رفته و مقدسات اسلامی فلسطین از جمله علمای جهان اسلام، مراجع بزرگ شیعه و امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بوده ایم.

آیت الله اعرافی اظهار داشت: از لحاظ علمی نیز تا کنون بیش از ۲ هزار رساله دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد و دکترا و صدها کتاب و مقاله در زمینه های مختلف دینی و سیاسی و فرهنگی و بین المللی در زمینه دفاع از حقوق ملت فلسطین نوشته شده است و علاوه بر این، فتاوای ده ها نفر از علمای اهل سنت مانند شیخ محمود الشناوی و شیخ حسن مامون رحمهما الله را نباید فراموش کنیم.

وی ادامه داد: رژیم اشغالگر تا کنون نتوانسته به هیچ کدام از اهداف تمدنی خود دست یابد و فقط تاریخی از جنایت را در کارنامه خود دارد که روی طاغوت هایی مانند هیتلر و نرون و امثال آنها را سفید کرده است و امروز برای همه روشن شده است که این رژیم سرخورده شده و در حال دست کشیدن از اهداف خود و فراموش کردن آرزوی سلطه بر سرزمین های میان نیل تا فرات است و اکنون برای حفظ موجودیت خود به هر ابزاری متوسل می شود و ما به فضل خدا اطمینان داریم که آرزوی آنها هیچ گاه محقق نخواهد شد و فلسطین از بند صهیونیست ها آزاد شده و به اهالی فلسطین و آغوش امت اسلام بازخواهد گشت.

رییس کنگره بین المللی قدس شریف در ادامه با اشاره به جنایت‌های صهیونیست‌ها گفت: رژیم اشغالگر صهیونیستی از زمان تاسیس غیر قانونی خود جنایت های خود علیه ملت مظلوم فلسطین را آغاز کرد و سرزمین آنها را اشغال و خانه های آنها را خراب کرد و صدها هزار خانواده فلسطینی را آواره و میلیون ها نفر از مردم فلسطین را از کشورشان بیرون کرد.

وی ادامه داد: این رژیم در گام بعدی به توسعه اراضی اشغال شده از سرزمین های اسلامی پرداخت و به صحرای سینا، کرانه باختری و جولان و شبعا و سرزمین های دیگر حمله کرد و این حملات وحشیانه به لبنان نیز کشیده شد و از جنوب تا شمال آن را شامل شد و تمام این جنایت ها در حالی رخ می داد که جهان بدون هیچ اقدامی به نظاره نشسته بود و البته تمام این جنایت ها با شعار گسترش رژیم نژادپرست صهیونیستی و با حمایت قدرت های بزرگ جهان صورت می گرفت.

آیت الله اعرافی تاکید کرد: امروز شاهدیم که برخی سیاسیون و حاکمان کشورهای عربی با صراحت بیان می کنند که صهیونیست ها نیز باید در منطقه ما وطنی برای خود داشته باشند و برخی از این رژیم های عربی نیز صهیونیست ها را به کنفرانس های اقتصادی و سیاسی خود دعوت کردند.

وی در ادامه با اشاره به تاریخچه تاثیر ایران بر مبارزه با صهیونیسم گفت: تا دهه هفتم قرن گذشته با وجود اینکه بخش های بزرگی از جوانان جهان اسلام فرهنگ جهاد و مقاومت را در خود داشتند، اما عدم حمایت لازم از آنها باعث شد آنها مجال مناسبی برای ورود به میدان مقاومت پیدا نکنند، اما در سال ۱۹۷۹ تغییری ریشه ای در منطقه رخ داد که چهره منطقه را از تسلیم در برابر صهیونیست ها به ایستادگی در برابر آنها تغییر داد و در زمانی که صهیونیست ها سرگرم فساد در منطقه و کشتار مردم و تخریب خانه ها و شکست دادن ارتش های منطقه در چند روز بودند، نصر الهی به رهبری امام خمینی در سال ۱۹۷۹ از راه رسید.

رییس کنگره بین المللی قدس شریف اظهار داشت: نظام شاهنشاهی در ایران اسلامی سرنگون شد و اینجا بود که اوضاع عوض شد و سفارت رژیم اشغالگر صهیونیستی در تهران بسته شد و به سفارت فلسطین تبدیل شد و پس از آن روز جهانی قدس اعلام شد تا فلسطین برای همیشه در یاد امت اسلامی جاودان شود و مقاومت در برابر صهیونیست ها به عنوان یک واجب و تکلیف برای تمام آزادگان جهان ثبت شود و بدین ترتیب قدرت اطلاعاتی و سیاسی و اقتصادی و نظامی ایران به عنوان یک دوست در اختیار حمایت از مقاومت فلسطین قرار گرفت.

وی انقلاب اسلامی را نقطه آغازی در تاریخ مبارزه علیه صهیونیست ها دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی معادلات را تغییر داد و فلسطین را به نماد مقاومت اسلامی مبدل ساخت و جمهوری اسلامی به حمایت از حزب الله لبنان و جنبش های مقاومت فلسطین پرداخت و به آنها سلاح و تجهیرات و موشک داد و در اینجا بود که روزگارِ شکست مقاومت سپری شد و دوره پیروزی ها از راه رسید.

آیت الله اعرافی ادامه داد: تانک های رژیم صهیونیستی که به تصور خودشان نفوذناپذیر بود، به وسیله ای برای حمل جنازه سربازان متجاوز صهیونیست تبدیل شد و موشک های مقاومت همچون باران بر سر شهرک های صهیونیست ها فرود آمد؛ به گونه ای که تمام ساکنان آنها فرار کردند و انبارهای غذا به پناهگاه صهیونیست ها تبدیل شد و در اینجا بود که مقاومت اولین پیروزی خود را قم زد و امت اسلامی این پیرزی را جشن گرفت و عزت و کرامت خود را بازیافت و امروز نیز تمام ملاک ها جابجا شده و ارتش صهیونیستی ضعیف تر از گذشته است و آن ارتشی که ارتش های منطقه را در یک هفته شکست می داد، در جنگ ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ فقط ظرف چند روز در برابر بارش شبانه روزی موشک های مقاومت شکست خورد.

وی طرح معامله قرن را توطئه ای بزرگ دانست و تاکید کرد: امروز و پس از تمام شکست هایی که محور مقاومت به دشمن صهیونیستی تحمیل کرد، شاهد آغاز توطئه آمریکایی صهیونیستی جدیدی با ظاهر سیاسی و با نام معامله قرن هستیم. هنگامی که صهیونیست ها در میدان نظامی شکست خوردند، طبیعی است که به دنبال کسب پیروزی در میدان سیاسی باشند و متاسفانه صحنه گردان این سیاست نیز برخی کشورهایی هستند که به عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر روی آورده اند و تن به ذلت و خواری داده اند که هدف از آن از بین بردن تاثیر پیروزی های محور مقاومت به ویژه مقاومت شجاعانه فلسطین است.

رییس کنگره بین المللی قدس شریف گفت: البته این توطئه بدون دلیل هم نبود و ریشه در گردن‌کشی آمریکا داشت که تمام معاهدات بین المللی و بیانیه های سازمان ملل و شورای امنیت را نادیده گرفت تا حاکمیت صهیونیست ها در کرانه باختری را به رسمیت بشناسد و بخش هایی از کرانه باختری و جولان به رژیم اشغالگر ملحق شوند و در اینجا نیز شاهد واکنش ضعیف و شرم آور حاکمان و نظام های عربی و بین المللی و حتی سازمان ملل متحد بودیم که با وجود اینکه شاهد نقض آشکار قوانین خود بود، با این حال اقدامی انجام نداد و به اظهاراتی شفاهی و بی اثر در این زمینه بسنده کرد.

وی تاکید کرد:همین سکوت به صهیونیست ها جرات داد تا به سلطه طلبی خود در مناطق مجاور ادامه دهند و حتی نقاطی را در خاک سوریه هدف قرار دادند و امروز برخی از کشورهای عربی از تصمیم خود برای باز کردن سفارت رژیم اشغالگر در کشورهای خود پرده برداشته اند تا روابط خود با رژیم صهیونیستی را کاملا عادی کنند، اما صهیونیست ها نیز باید بدانند که این وضع ادامه نخواهد یافت و ضربه نابودگر اسلامی دیر یا زود بر سر آنها فرود خواهد آمد.

وی در ادامه به شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و تاکید کرد: آمریکا و صهیونیست ها به این نتیجه رسیدند که محور مقاومت به فرماندهی سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان قوی ترین شخصیت کاریزماتیک و نظامی، خطری است که وجود رژیم اشغالگر آنها را تهدید می کند و از این رو تصور می کردند می توانند با هدف قرار دادن این شخصیت، محور مقاومت را تضعیف کنند و بر اساس همین محاسبات دست به ترور بزدلانه این فرمانده بزرگ و یاران همراهش در بغداد زدند.

رییس کنگره بین المللی قدس شریف ادامه داد: اما این بار نیز محاسبات آنها اشتباه از آب در آمد و با وجود اندوه بزرگی که به خاطر شهادت و فقدان سردار سلیمانی و همراهانش داریم، اما به وضوح دیدیم که شهید سلیمانی تاثیر بزرگی در روحیه مقاومت بر جای گذاشت به گونه ای که همچون یک مدرسه و مکتب، دایره تاثیر آن از نیروی قدس سپاه فراتر رفت.

آیت الله اعرافی ادامه داد: ما امروز پس از شهادت این فرماندهان بزرگ به روشنی می بینیم که در یک نقطه عطف تاریخی قرار داریم که نوید بخش پیروزی برای ما است.

وی تاکید کرد: از نشانه های این پیروزی ترس و هراس آمریکایی ها هنگام بمباران پایگاه عین الاسد توسط سپاه پاسداران است و خیلی تمسخر آمیز بود که ترامپ رئیس جمهور آمریکا که خود را صاحب قوی ترین ارتش جهان می داند برای پنهان ساختن واقعیت های تلخ این ضربه به دروغ روی آورد و تعداد تلفات خود را پنهان ساخت و اما پس از مدت زمان کوتاهی بالاخره دروغ او برملا شد و فریبکاری او برای افکار عمومی آشکار شد و این بهترین گواه بر قدرت محور مقاومت است و اینکه این قدرت به زودی و به فضل خدای متعال و برکت خون فرماندهان شهید پیروزی نهایی را به ارمغان خواهد آورد.

مدیر حوزه های علمیه کشور، همچنین در ادمه با اشاره به مشکلات غرب در مواجهه با کرونا، گفت: هنوز چند روز از شهادت حاج قاسم سلیمانی نگذشته بود که توفان بیماری واگیردار کرونا در جهان آغاز شد و دروغین بودن قدرت غرب و آمریکا را بر همگان آشکار ساخت، زیرا کشورهایی که خود را پیشگام تمدن جهانی می پنداشتند، به سرقت ماسک و تجهیزات پزشکی از همدیگر روز آوردند و افکار عمومی جهان نیز این واقعیت را مشاهده کرد و کشورهایی که تا کنون به همبستگی خود افتخار می کردند، در این بحران از ارائه خدمات و تجهیزات به هم پیمانان خود امتناع کردند و این گونه دلیل آوردند که خودشان بیشتر به این لوازم نیازمند هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: امروز که چند ماه از مواجهه جهان با کرونا می گذرد، همین کشورها به بزرگ ترین مرکز شیوع کرونا در جهان تبدیل شده اند و میلیون ها نفر از مردمشان به این بیماری مبتلا شده و صدها هزار نفر نیز از دنیا رفته اند و مردم این کشورها به فروشگاه ها حمله ور شده و آنها را غارت کردند و پزشکان نیز بیماران سالخورده را رها کردند تا بمیرند به گونه ای که در یک سقوط اخلاقی شاهد نژادپرستی و تبعیض میان سفید و سیاه حتی در ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی در این کشورها بودیم و امروز نیز شاهد تظاهرات علیه بیکاری در غرب هستیم و این دلیلی است بر اینکه این نظام ها و مکاتب فکری غربی به پایان راه نظریه تمدن خود رسیده اند.

رییس کنگره بین المللی قدس شریف افزود: در این شرایط لازم بود کشورها از نیروهای مردمی به ویژه جوانان برای کمک رسانی و مبارزه با بیماری کرونا بهره ببرند مانند همان کاری که جمهوری اسلامی ایران انجام داد و با وجود تحریم های ظالمانه ای که علیه ایران جریان داشت، اما مردم و جوانان و طلاب حوزه های علمیه و روحانیون به میدان آمدند و به کادر درمانی و بهداشتی کشور کمک کردند و با یاری رساندن به خانواده های فقیر از طریق مؤسسات مردمی و مومنان ثابت کردند که هیچ دوگانگی میان دین و دانش وجود ندارد و یک تجربه موفق انسانی در مبارزه با رونا را به نمایش گذاشتند که همه می‌توانند از این تجربه استفاده کنند.

وی تاکید کرد: تردیدی نیست که حوزه های علمیه در همین دوره نقشی متواضعانه و بزرگ ایفا کردند و با الهام گیری از تعالیم قرآن و سنت نبوی به تکلیف اسلامی و انسانی خود در قبال بیماران و افراد مبتلا و خانواده های آنها عمل کردند.

کنگره بین‌المللی قدس شریف با حضور سخنرانانی از ۱۸ کشور به صورت مجازی در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت مصادف با ۲۴ و ۲۵ رمضان برگزار می شود.

در این همایش شخصیت های برجسته جهان اسلام از جمله شیخ "عیسی قاسم" از بحرین و شیخ "بدرالدین حسون" مفتی سوریه، و همچنین مسئولانی از جریانات مقاومت از جمله حماس و حزب‌الله نیز در این همایش سخنرانی خواهند کرد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =