۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۵
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83792323
۶ نفر

برچسب‌ها

آغاز بازسازی خطوط ریلی شرکت سیلوی یزد پس از نیم قرن

یزد- ایرنا - مدیرکل راه‌آهن منطقه یزد گفت: شرکت سیلوی گندم استان بوسیله یک خط فرعی به شبکه ریلی این خطه متصل شده و پس از ۵۰ سال از تاسیس این خط، عملیات بازسازی آن آغاز شده است.

سید مصطفی داودی با بیان اینکه شرکت سیلوی گندم یزد در فاصله هزارو ۲۰۰ متری ایستگاه واقع شده است افزود: طی ۵۰ سال که از تأسیس خطوط مورد اشاره می گذرد هیچ گونه عملیات بهسازی روی آن صورت نگرفته است که اکنون عملیات آن آغاز شده است. 

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، وی اظهار داشت: به منظور ارتقاء ایمنی، افزایش بهره وری و جلوگیری از صدمات لکوموتیو و واگن ها، عملیات بازسازی خطوط سیلوی یزد به طول ۲ هزار متر توسط گروه خط و سازه های فنی راه آهن یزد  آغاز شده است. 

داودی خاطر نشان کرد: عملیات روسازی خطوط شرکت سیلوی یزد با مشارکت راه آهن صورت می گیرد و از کوبلاژهای با تراروس چوبی استفاده خواهد شد. 

وی اضافه کرد: سالانه بالغ بر ۲۳ هزار تن  محمولات بوسیله ناوگان ریلی از مبدا استان های فارس، خوزستان، بندرعباس و شهرستان های حومه استان یزد در آن شرکت تخلیه می‌شود.

حدود هزار کیلومتر خط‌آهن شامل هفت درصد مجموع خطوط ریلی کشور در استان یزد قرار دارد و بیش از ۳۰ درصد عملیات معادل چهار برابر بازدهی و بهره‌وری این بخش به نسبت دیگر نواحی کشور مربوط به این منطقه است.
در هر شبانه‌روز ۱۲۰ رام قطار از این محدوده تردد می‌کند که ۳۰ مورد آن مسافربری است.
راه‌آهن یزد با سهم حدود ۴۰ درصد حمل‌ و نقل بار ایران در ۱۸ سال گذشته در جایگاه نخست کشور قرار دارد.
بیش از ۸۰ درصد موادمعدنی و افزون بر ۷۰ درصد بارهای ترانزیتی کشور از این استان عبور می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =