۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۸
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83792319
۱ نفر
شیخ عیسی قاسم: عادی‌سازی با رژیم‌صهیونیستی خیانت به آرمان قدس است

قم – ایرنا – آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین با انتقاد از عادی سازی روابط میان برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی گفت: عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل خالی کردن پشت مقاومت و خیانت به آرمان قدس است.

وی عصر دوشنبه در نخستین روز کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت مجازی در دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، با تاکید بر ضرورت منسجم حرکت دولت های و کشورهای اسلامی در راه آزادی قدس گفت: امنیت قدس و مسجدالاقصی در گرو قدرت، ایمان و فداکاری امت اسلامی و برخورداری از غیرت دینی است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم، وحدت امت اسلامی را مورد تاکید قرار داد و گفت:  مسئولیت اول حرکت در مسیر تحقق آرمان های قدس به عهده سازمان های اسلامی است که باید تمام نیروها را در جهت آزادی قدس بسیج، برنامه ریزی، هماهنگی و جهت دهی کنند.

رهبر شیعیان بحرین اظهار داشت: باید همت و شجاعت بالایی داشته و صبر بیشتری داشته باشیم و در این راه باید تقویت و معنویت خود را افزایش داد تا به هدف بزرگ خود برسیم.

وی با تاکید بر اینکه هر جا عقب ماندگی و ضعف در ایمان و تقوای ما وجود داشته باشد هیچگونه پیروزی محقق نمی شود گفت: اگر تفرقه وجود داشته باشد هیچ وقت امت اسلامی قدرتمند نخواهد شد و انحراف از خط مستقیم مانع رسیدن به هدف می شود.

شیخ عیسی قاسم بر انسجام فعالیت های و دوری از تفرقه در راه آزاد سازی قدس گفت: تفرقه ، تعصب های حزبی و فرق های و قومی آفت حرکت در راه آرمان قدس است و باید این آرمان قوی از این تعصب ها کنار گذاشته شود.

وی گفت: امتی که اسلام را بشناسد نباید شکست بخورد و همان طور که خداوند وعده داده است به طور قطع تقدیر چنین امتی پیروزی است.

رهبر شیعیان بحرین، افزود: تحقق هدف اسلام که همان آرمان فلسطین و آزادی قدس است، موجب تحقق هدف تمام امت های اسلامی و دولت های می شود و انواع ظلم و طغیان از بین می رود.

آیت الله عیسی قاسم گفت: اگر راه جهاد در دستور کار تمام امت اسلامی قرار گیرد، به طور قطع پیروزی از آن امت اسلامی است و در چنین صورتی است که پیروزی توسط خداوند متعال تضمین شده است.

وی گفت: ما هر روز مقاومت می کنیم و مقاومت همچنان ادامه داد و این مقاوم در تمام میادین جهاد ادامه دارد و باید در تمام عرصه های مقاومت انجام داده تا به وعده پیروزی خداوند برسیم.

وی با تاکید بر اینکه امتی پیروز می شود که مبانی مقاومت را حفظ می کند، اظهار داشت: باید امت اسلامی برای دست یابی به شکوه گذشته مسجد الاقصی تمام همت و تلاش خود را انجام دهد.

کنگره بین‌المللی قدس شریف با حضور سخنرانانی از ۱۸ کشور به صورت مجازی در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت مصادف با ۲۴ و ۲۵ رمضان برگزار می شود.

در این همایش شخصیت های برجسته جهان اسلام از جمله شیخ "عیسی قاسم" از بحرین و شیخ "بدرالدین حسون" مفتی سوریه، و همچنین مسئولانی از جریانات مقاومت از جمله حماس و حزب‌الله نیز در این همایش سخنرانی خواهند کرد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =