۵۲۶ هزار پرس غذای گرم میان مددجویان استان تهران توزیع شد

تهران- ایرنا-معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران اعلام کرد که ۵۲۶ هزار و ۷۴۳ غذای گرم از ابتدای ماه رمضان تا کنون میان مددجویان استان توزیع شده است.

محمد هادی سیف روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توزیع غذای گرم در قالب طرح اطعام مهدوی، با نظارت شبکه بهداشت در حال انجام است و ۹۱ آشپزخانه غذای مورد نیاز را تهیه می کنند.

وی عنوان کرد: روزانه ۱۰ هزار غذای گرم توسط ۱۱۰ مرکز نیکوکاری و جهادی زیر نظر کمیته امداد استان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی طبخ می شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران اضافه کرد: همچنین از ابتدای ماه رمضان تا کنون ۲۸۱ هزار و ۵۵۶ سبد غذایی به ارزش مالی هر بسته ۲۵۰ هزار تومان میان مددجویان استان تهران توزیع شده است.

سیف به توزیع ۲۳۰ هزار بسته غذایی افطاری ساده با همکاری بنیاد مستضعفان و کمیته امداد میان نیازمندان استان تهران خبر داد و گفت: این طرح در چهار مرحله انجام که بسته شامل کیک، خرما، شیر، نان، پنیر و یک بطری آب معدنی(با ارزش هربسته ۱۲ هزار تومان) پس از افطار میان نیازمندان استان توزیع می شود.

وی همچنین به اختصاص ۱۷میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان سبد بهداشتی برای مددجویان این نهاد خبرداد و گفت: در روزهای نخست شیوع کرونا، این طرح با اولویت توجه به بیماران صعب العلاج، بیماران خاص، سالمندان و نیازمندان ایجاد که سبد بهداشتی میان افراد تحت پوشش این نهاد انجام شده است.

سیف بیان کرد: همچنین ۶هزار سبد بهداشتی شامل ۱۰ هزار ژل دست، ۶ هزار لیتر مواد شوینده و ۳۰هزار ماسک نیز میان سایر خانواده های مددجوی استان تهران توزیع شد.

معاون سلامت کمیته امداد استان تهران با شیوع بیماری کرونا، بسیاری از افراد جامعه نیز کسب و کار آنها مورد خسارت قرار گرفت تصریح کرد: ۱۰میلیارد تومان نیز در راستای کمک نقدی میان حادثه دیدگان حاشیه شهر تهران و شهرستانهای استان تخصیص یافت.

سیف ادامه داد: این کمک ها در یک مرحله با ارزش مالی ۱۵۰تا ۵۰۰ هزار تومان به حساب آنان واریز شد.

این مسئول همچنین از ارائه خدمات غیر حضور برای مراجع کنندگان این نهاد اشاره کرد و گفت: هم اینک ۲۶ نوع خدمات این نهاد به صورت غیر حضور از طریق سامانه تلفنی، اینترنتی و سامانه سراسری امداد صورت می گیرد.

به گفته سیف هم اینک ۸۰درصد خدمات به صورت غیر حضوری انجام می شود.

۷۴ هزار و ۸۲۳ خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان تهران هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =