آفت فرا روی روابط عمومی ها فعالیت کردن بر پایه روش های سنتی است

یاسوج- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مهمترین آفت های فرا روی روابط عمومی های این استان فعالیت کردن بر پایه روش های سنتی است.

به گزارش ایرنا، سید محمد تقوی روز دوشنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات اظهار داشت: بین ۵۰ تا ۶۰ درصد روابط عمومی های این استان در بحث خبرنویسی و تنظیم خبر هنوز به روش سنتی اقدام می کنند.

وی افزود: این در حالی است که بر اساس علم روز باید در روابط عمومی ها از افراد متخصص در حوزه ارتباطات که در همین زمینه تحصیلات دانشگاهی به همراه تجربه کافی دارند، استفاده شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: روابط عمومی یک هنر اجتماعی بوده و نام نهادن هنر هشتم برای آن هوشمندانه است.

تقوی عنوان کرد: روابط عمومی به منزله پلی برای ارتباط دوسویه بین دستگاه‌ های اجرایی و افکار عمومی است.

وی ابراز داشت: روابط عمومی بخشی مهم در هر نهاد دولتی یا غیردولتی بوده که به فراخور درک موقعیت و کارکرد آن از سوی مدیران می تواند در معرفی عملکرد همان دستگاه مؤثر باشد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از مدیران اجرایی این استان باور ندارند که روابط عمومی پیشانی هر نهاد دولتی است.

تقوی اظهار داشت: جایگاه روابط عمومی در دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در شأن و جایگاه واقعی آن نیست که این امر به سالیان گذشته برمی گردد.

وی افزود: سال های قبل در دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد اینگونه تلقی می شد که رسالت اصلی روابط عمومی ها آذین بندی برای مراسم ها و نصب پلاکارد و بنر است در حالی که در دنیا روابط عمومی را یک علم، رویکرد و استراتژی می دانند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: روابط عمومی دستگاه های اجرایی این استان چندان به مبانی علم روز ارتباطات مجهز نبوده و با وظایف خود آشنا نیستند.

تقوی عنوان کرد: برخی از مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در انتخاب مدیران روابط عمومی دستگاه خود دقت و حساسیت لازم را ندارند.

وی ابراز داشت: توصیه می شود که مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد روابط عمومی را امین دستگاه خود دانسته و از نیروهای ناآشنا به علم روز ارتباطات در این واحد سازمانی استفاده نکنند.

تقوی گفت: کمبود جدی انواع تجهیزات سمعی و بصری در روابط عمومی دستگاه ‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد مشهود و ملموس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =