حاکمان به اصطلاح دوست فلسطین، دست از ریاکاری بردارند

اسلام‌آباد- ایرنا- سخنرانان کنفرانس مجازی 'قدس' در پایتخت پاکستان، همبستگی مسلمانان را راه اصلی برای غلبه بر دشمنان به ویژه پایان اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی دانسته و تأکید کردند: حاکمان برخی کشورهای منطقه و به اصطلاح دوست مردم فلسطین، دست از ریاکاری و همدستی با رژیم غاصب اسرائیل بردارند.

نشست ویدیو کنفرانسی با عنوان قدس روز دوشنبه به ابتکار گروه "جماعت اهل حرم" در شهر اسلام‌آباد برگزار شد و سخنرانان از خدمات ارزشمند و تاریخی حضرت امام خمینی (ره) برای دفاع از ارزش‌های اسلامی به ویژه نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس، تجلیل کردند.

آنان تأکید کردند: خردمندی و دور اندیشی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران باعث شد تا امروز ضمن زنده ماندن مسأله فلسطین، روز جهانی قدس به عنوان "یوم الله" در قلب و ذهن ملت‌های آزاده و حامیان مستضعفان ماندگار شود.

"ثاقب اکبر" پژوهشگر ارشد پاکستانی و رییس مؤسسه علمی البصیره با ایراد سخنرانی در این کنفرانس، گفت: مسلمانان باید بدانند آن دسته از کشورهای به اصطلاح اسلامی که دم از حقوق امت و دلسوزی برای فلسطینی‌ها می‌زنند در حقیقت عامل رنج و مشکلات ملت‌های منطقه و جسارت بیشتر رژیم نامشروع صهیونیستی هستند.

وی تأکید کرد: کشورهایی همچون جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و ترکیه نقش محوری را برای حمایت از مردم فلسطین و روشنگری علیه اقدامات ضدبشری رژیم اسرائیل ایفا می‌کنند اما متأسفانه برخی دیگر از کشورهای منطقه که خود را از سایر کشورهای اسلامی بالاتر می‌دانند، از پشت به فلسطینی‌ها خنجر زده و موجب تضعیف جبهه مبارزه علیه استکبار و صهیونیسم شده‌اند.

رییس گروه‌ جماعت اهل حرم پاکستان نیز پشتیبانی قدرت‌های استکباری از جمله آمریکا از غارت سرزمین و دارایی‌های مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی را بشدت محکوم کرد و گفت: صهیونیست‌ها بدون حمایت آمریکا و خودفروشی برخی حاکمان به اصطلاح مسلمان منطقه، هرگز نمی‌توانستند به طرح‌های شیطانی خود ادامه دهند.

مفتی "گلزار احمد نعیمی" اظهار کرد: آنانی که که خود را محافظ حرمین شریفین معرفی می‌کنند، بدانند دوستی با دشمن صهیونیستی و از طرف دیگر حمایت توخالی از مردم فلسطین به جز رسوایی نتیجه دیگری نخواهد داشت.

وی افزود: امروز برخی حاکمان در منطقه خود را دوست فلسطین معرفی می‌کنند اما به صورت پنهانی و یا برخی اوقات به صورت علنی با رژیم اسرائیل تبانی می‌کنند که این امر هرگز مورد قبول جهان اسلام نخواهد بود.

این شخصیت مذهبی پاکستان با تقبیح طرح‌های آمریکایی صهیونیستی علیه فلسطین نظیر معامله ننگین قرن، از جهان اسلام خواست تا روز جهانی قدس را با شکوه و عظمت هرچه تمام‌تر برگزار کند.

شیوع کرونا، مانع برگزاری روز جهانی قدس نخواهد شد

پاکستان از جمله کشورهایی است که هر سال آیین‌های ویژه روز جهانی قدس از جمله راهپیمایی در شهرهای مختلف این کشور برگزار می‌شود و گروه‌های سیاسی و مذهبی این کشور امسال نیز با وجود وضع حاکم ناشی از شیوع ویروس کرونا، مصمم به برگزاری مراسم ویژه قدس و تدارک برنامه‌های مجازی در روزهای آینده هستند.

حزب مجلس وحدت مسلمین و سازمان دانشجویان امامیه پاکستان امروز اعلام کردند: برنامه‌های روز جهانی قدس همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در شهرهای مختلف این کشور برگزار خواهد شد.

رهبران این گروه از اقشار مختلف جامعه پاکستان خواستند تا در روز جمعه آخر ماه رمضان با آمدن به بام خانه‌ها فریاد حمایت از فلسطین سر داده و اقدامات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کنند.

قرار است از فردا تا روز جهانی قدس ویژه برنامه‌های بزرگداشت هفته حمایت از فلسطین در قالب نشست‌های خبری در باشگاه‌های خبرنگاران، جلسات مجازی در تشریح اهمیت روز جهانی قدس و همچنین راهپیمایی موتورسواران با شعار آزادی بیت المقدس در شهرهای کراچی، لاهور و اسلام‌آباد برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =