تداوم حضور در المپیک، برنامه ریزی فدراسیون والیبال است

قزوین – ایرنا - رییس فدراسیون والیبال گفت: جوانان کشور با شایستگی حضور خود را در المپیک تکرار کردند و فدارسیون تلاش می‌کند که این اتفاق در دوره‌های بعدی نیز تداوم یابد.

محمدرضا داورزنی روز دوشنبه در مجمع انتخاباتی رییس هیات والیبال استان قزوین، افزود:  تکرار حضور والیبال ایران در المپیک اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه هیات‌های استانی کار خود را به درستی انجام دهند و برای پرورش و معرفی استعدادهای جدید به والیبال کشور تلاش کنند.

وی اضافه کرد: هم اینک تیم جوانان و نوجوانان ما رکورد قهرمانی دنیا را دارند و الان این مساله برای مردم ایران عادی شده است ولی باید توجه کرد که کسب این موفقیت‌ها در شرایط تحریمی و تهدیدی اتفاقی نبوده و نتیجه تلاش‌های برنامه ریزی شده است.

داورزنی اضافه کرد: جوانان این مرز و بوم با همه تحریم‌ها و تهدیدها در تراز جهانی قرار گرفته و به عنوان بهترین‌های دنیا شناخته شدند که نماینگر شایستگی و لیاقت این مردم و جوانان کشور است.

وی گفت: تنها در سایه یک برنامه ریزی می‌توان این اتفاقات خوب را رقم زد و در بین کشورهای صاحب نام دنیا قدم علم کرد و وارد المپیک شد.

داورزنی با بیان اینکه حضور در المپیک از جمله شاخص‌های رشد و موفقیت یک رشته ورزشی است، افزود: ۲۲۱ کشور عضو فدراسیون جهانی والیبال هستند که از این تعداد ۱۲ کشور به المپیک راه می‌یابند و سال گذشته تیم صربستان که طلای والیبال را دارد از کسب سهمیه المپیک بازماند.

رییس فدراسیون والیبال با اشاره به برنامه‌های دیگر فدراسیون، گفت: استفاده بیشتر از ظرفیت بانوان با برنامه ریزی بهتر و به کارگیری مربیان و افراد توانمند در دستور کار فدراسیون قرار دارد و امیدواریم با هدف گذاری و کار و تلاش، تیم‌های بانوان ما نیز جزو تیم‌های برتر در سطح جهان باشند.

داورزنی خاطر نشان ساخت: فدراسیون برنامه ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام داده است تا والیبال بانوان نیز همچون بخش مردان دچار تحول شده و در عرصه آسیایی و جهانی خوش بدرخشد.

وی گفت: ما به این موضوع باور داریم که با استفاده از دانش فنی روز و بهره گیری از تجربه فنی مربیان به اهداف بلند خود رسیده‌ایم و باید تلاش کنیم جایگاه خود را در این عرصه حفظ کنیم.

داورزنی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قزوین جزو قطب‌های والیبال کشور است، افزود: تیم‌های قزوین همیشه یکپای مسابقات لیگ‌های کشوری بوده‌اند ولی طی سه دهه اخیر بنا به برخی دلایل تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داشته‌اند.

این مسوول گفت: هم اینک مهدی موذن و سیامک مرندی به نمایندگی از استان قزوین در تیم ملی حضور دارند و باید هیات والیبال استان به گونه‌ای برنامه ریزی کند که مرتب از استان در تیم ملی نماینده داشته باشد.

داورزنی اضافه کرد: در حوزه بانوان نیز چهره‌های خوبی در استان وجود دارند که امیدواریم فضای لازم برای رشد آنها فراهم شده و بازیکنان خوبی در لیگ داشته باشیم.

وی گفت: خانه والیبال استان از دغدغه‌های فدراسیون والیبال بود که شرایط برگزاری مزایده آن انجام شد و باید از مدیر کل ورزش و جوانان استان در این زمینه قدردانی کرد.

این مسوول اضافه کرد: فدراسیون والیبال از استان انتظار دارد با توجه به قدمت و سابقه خود، حضور فعالتری در والیبال کشور داشته باشد و در حوزه استعدادیابی و معرفی نمایندگان استان در تیم‌های مختلف فعالتر عمل کند.

در پایان این مجمع محمدرضا کیایی پور با کسب حداکثر آرا به مدت چهار سال در سمت ریاست هیات والیبال استان قزوین ابقا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =