۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83792221
۴ نفر

پروندهٔ خبری

محقق کروات: ایران در مبارزه با کرونا عملکرد موفقی دارد

بلگراد- ایرنا- محقق و دانشمند کروات در گزارشی نوشت که ایران به رغم تحریم ها، در مبارزه با ویروس کرونا موفق عمل کرده و کادر پزشکی این کشور توانایی بالای خود را نشان داده است.

به گزارش سفارت ایران در زاگرب، «ایگور رودان» که پیش از این در خصوص ویروس کرونا به تحلیل شیوع کووید-۱۹ در نقاط مختلف جهان از جمله کره جنوبی، ایتالیا، سوئد، سنگاپور، چین، قطر پرداخته بود، در گزارش اخیر خود که در شماره دوشنبه روزنامه «وچرنی لیست» کرواسی به چاپ رسید، به بررسی تجربیات مقابله با ویروس کرونا در ایران پرداخته است.

وی نوشت: کادر پزشکی و درمانی ایران با قابلیت خوبی با ویروس کرونا مقابله کرد و می توان گفت که ایران به رغم تحریم ها، با توانایی بالایی اوضاع را تحت کنترل خود در آورده است.

این محقق برجسته کروات در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: یکی از ویژگی های ایران، داشتن جمعیت جوان است به طوری که تنها ۶ درصد مردم ایران سن شان بالای ۷۰ سال است و این امر نیز در مقابله این کشور با ویروس کرونا مفید واقع شد.

«آمار و ارقام موجود در ایران حاکی از ابتلای بیش از ۱۱۲ هزار نفر و از جان دادن حدود شش هزار و ۸۰۰ نفر است. باید توجه کنیم که عملکرد ایران در مقایسه با ایتالیا و بسیاری از کشورهای درگیر موفق تر بوده است.»

بنا به نتایج تحقیقات وی؛ یکی از اصلی ترین اقداماتی که در مقابله با این بیماری در ایران صورت گرفته، برنامه ملی غربالگری ویروس کروناست که از تاریخ ۱۷ مارس اجرا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =