۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۷
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83792215
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج مورد ساخت و ساز غیرمجاز در ورامین تخریب شد

تهران- ایرنا- سرپرست جهادکشاورزی شهرستان ورامین گفت : با تخریب پنج مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی منطقه باغخواص ورامین، بیش از ۲۰ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی این شهرستان آزاد شد.

محسن بنائیان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: دراجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی ۵ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در منطقه باغخواص از توابع بخش مرکزی ورامین با حکم قضایی تخریب و ۲۰ هزار متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی به حالت اولیه بازگشت.
وی افزود: این ساخت و سازهای غیر مجاز به طور عمده به صورت چهار دیواری، پی کنی و احداث بنا در  اراضی کشاورزی بود که با حضور نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، نماینده فرمانداری و مسئولان جهاد کشاورزی به طور کامل تخریب و اراضی کشاورزی به حالت اولیه بازگشت.
بنائیان تأکید کرد: مالکان این ساخت و سازهای غیرمجاز ظرف ۱۰ روز موظفند تا آثار باقیمانده و مصالح ساختمانی را از اراضی کشاورزی خارج کنند.
وی گفت: از ابتدای امسال بیش از ۵۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی مرغوب کشاورزی ورامین و هزاران متر مربع از این اراضی بازپس گیری شد.
ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل کمبود منابع آبی، ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می رود.
ورامین در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =