بهینه سازی تجویز بر اساس راهنماهای بالینی نیازمند همکاری پزشکان

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت معتقد است که باید برای بهینه سازی تجویز بر اساس راهنماهای بالینی باید با نظام پزشکی و انجمن‌های پزشکی گفت‌وگو شده و موانع آن برطرف شود.

به گزارش سازمان بیمه سلامت، طاهر موهبتی روز دوشنبه در نشست سراسری مدیران سازمان بیمه سلامت که به صورت ویدیو کنفرانس با موضوع پروژه استحقاق سنجی برگزار شد، بیان کرد: برنامه عملیاتی سال ۹۹ نسبت به برنامه عملیاتی سال‌های گذشته بسیار متفاوت است.  هر اقدامی که سازمان بیمه سلامت ایران انجام می‌دهد در قالب این برنامه خواهد بود و لازم است که تمام  مدیران به طور کامل بر موضوع‌های مختلف به خصوص استقرار سازمان الکترونیک نظارت داشته باشند و با پیگیری دقیق پیشرفت کار را به طور کامل رصد کنند.

وی ضمن ارزیابی مثبت از پیشبرد برنامه نسخه نویسی الکترونیک،  استحقاق سنجی و حذف تدریجی کاربرد دفترچه افزود: پس از اجرای کامل این برنامه برکات و فواید آن بسیار بیشتر ظهور و بروز خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: برای بهینه سازی تجویز بر اساس راهنماهای بالینی باید با شرکای کاری از جمله نظام پزشکی، انجمن‌های پزشکی و دیگر ارائه دهندگان خدمات سلامت و نیز دیگر عناصر موثر در این امر مثل استانداران، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و فرماندارن گفت‌وگو و موانع و مشکلات را برطرف کرد.

وی اظهار کرد: مشوق‌های بیمه‌ای نیز به زودی در استان گلستان و زنجان شروع می‌شود و این اقدامات باید به سرعت عملیاتی شود.

موهبتی گفت: ستاد سازمان بیمه سلامت وظیفه پاسخگویی بر روند اجرای برنامه‌ها به خصوص در حوزه پروژه‌های الکترونیک را عهده دارد و باید برای انجام دقیق و به موقع این اقدامات از تمام انرژی خود بهره بگیریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =