وزیر اسبق عراقی: شبکه های اجتماعی صحنه تظاهرات روز قدس می شوند

بغداد – ایرنا – دبیرکل اتحادیه اسلامی ترکمنان و وزیر اسبق عراقی تاکید کرد که شبکه های اجتماعی امسال صحنه تظاهرات گسترده علیه صهیونیست ها به مناسبت روز جهانی قدس می شوند.

«جاسم محمد جعفر البیاتی» امروز (دوشنبه) در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت که به دلیل عدم برگزاری راهپیمایی میلیونی امسال در روز جهانی قدس به سبب شرایط استثنایی مرتبط با ویروس کرونا، شبکه های اجتماعی را تبدیل به صحنه این تظاهرات گسترده می کنیم.

وی به همین مناسبت فراخوان برپایی اعتراضات و تظاهرات ها گسترده علیه رژیم صهیونیستی در شبکه های اجتماعی داد.

البیاتی افزود: به واسطه شرایط سختی که جهان در نتیجه ویروس واگیر کرونا با آن مواجه بوده و مانع برپایی تجمع های اعتراضی شده است، از ملت های دوستار صلح و حقوق بشر در جهان می خواهم در برابر جنایات رژیم صهیونیستی برای اشغال قدس شریف و سرکوب ملت مظلوم فلسطین، ساکت ننشینند.

وی گفت: از طریق شبکه های اجتماعی و رسانه های بین المللی و تجمع های محدود اثرگذار زمین را زیر پای استکبار و هر کس که قدس شریف را پایتخت رژیم صهیونیستی بداند، به لرزه  در می آوریم.

رییس اتحادیه اسلامی ترکمنان عراق از سازمان ملل و همه ملت های دوستار صلح خواست در کنار ملت مظلوم فلسطین تا استرداد حقوق مشروع این ملت بایستند.

وزیر اسبق ورزش و جوانان عراق گفت که اعلام جمعه آخر ماه رمضان توسط امام راحل (ره) به عنوان روز قدس نامگذاری از روی احساسات و عواطف نبوده بلکه یک خط مشی اعتقادی است که یکی از مراجع دین بزرگ جهان اسلام آن را برای دفاع از مقدسات و مظلومان و مبارزه با مستکبران ترسیم کرده است.

به گفته وی، روز جهانی قدس تا بازستاندن حقوق مشروع برای صاحبان اصلی آن زنده باقی می ماند و هرگز شعله آن کم سو نخواهد شد.

جاسم محمد جعفر، رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی و دون مایگی حکام عربی را در پس مشکلات منطقه و بن بست های سیاسی و اقتصادی و فتنه انگیزی و تحریک اختلافات دینی و مذهبی بین ملت های منطقه دانست.

البیاتی از ملت های منطقه خواست که از تبلیغات رسانه ای استکبار و صهیونیسم جهانی متاثر نشوند بلکه برای نشر محبت و وحدت تلاش کرده و از فراخوان های وحدت اسلامی در برابر این حملات رسانه ای حمایت کنند.

این شخصیت سیاسی عراق از همه خواست از خود بپرسند، پشت پرده تحریم اقتصادی و آزار ملت ایران کیست و چه کی بود که توافقنامه بین المللی هسته ای را نقض کرد، چه کسی داعش را ایجاد و مسلح کرد و در سوریه و عراق اجازه داد آزادانه جولان بدهد؟

 او ادامه داد: هواپیمایی که هم اینک بمب ها را بر سر زنان و کودکان یمن می ریزند به کجا وابسته است و کدام کشور بود که بازار نفت را از نفت لبریز کرد و باعث ریزش قیمت ها و سبب به محرومیت کشاندن ملت و نابودی اقتصادش شده است؟

البیاتی گفت که جهان امروز در عصر کرونا غیر از قبل از آن است و بسیاری امور تغییر کرده و کشورهای جهان به ویژه قدرت های بزرگ باید در محاسبات سیاسی خود با دیگران تجدید نظر کنند.

وی بر ضرورت یافتن راهکاری های منطقی و احترام به حقوق و اراده ملت ها بدون تحمیل خواسته ها بر آنها با استفاده از ابزار تحریم و محاصره اقتصادی تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =