حیدر العبادی: برخی کشورهای منطقه برای تخریب عراق هزینه کرده اند

بغداد - ایرنا - «حیدر العبادی» نخست وزیر پیشین عراق برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس را به پرداخت پول برای اقدامات تخریبی در عراق متهم کرد بدون اینکه نامی از این کشورها ببرد.

العبادی یکشنبه شب گذشته در گفت وگو با تلویزیون «العهد» عراق گفت: «برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین برخی گروه های داخلی با کمک پاره ای جریان های فشار در داخل آمریکا برای تخریب در عراق ، پول هزینه کرده اند.»

وی با بیان اینکه "عراق بدون اینکه بخواهد به میدانی برای کشمکش خارجی تبدیل شده است" گفت: همه درعراق – هرچند دیرهنگام – اما به این باور رسیده اند که در یک قایق هستند.

العبادی خاطرنشان کرد: دخالت های خارجی در امور عراق در حال حاضر بسیار کاهش یافته است و باید از این فرصت طلایی استفاده شود.

به گفته وی، اختلاف نظر عمیق بین جریان های سیاسی در عراق فضا را برای دخالت خارجی و تحمیل رای دیگران بر داخل عراق فراهم می کند.

از سوی دیگر، العبادی تأکید کرد که در دوره نخست وزیری اش سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران با اطلاع او وارد عراق می شد و آمریکایی ها را نیز از این مساله مطلع کرده بود.

نخست وزیر اسبق عراق افزود: هنگامی که گروه تروریستی و جنایتکار داعش در سال ۲۰۱۴ به کشور (عراق) حمله کرد آمریکا عراق را رها کرد و حتی یک دلار هم به ما کمک نکرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =