۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۵
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83792185
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روند ابتلا به ویروس کرونا در دماوند رو به کاهش است

تهران – ایرنا – معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری شهرستان دماوند با بیان اینکه روند شیوع و ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان با توجه به آمار روبه کاهش است، گفت: این به معنای پایان یافتن شیوع ویروس کرونا نیست و باید اصول بهداشتی همچون گذشته رعایت شود.

به گزارش ایرنا، فاطمه فرزام روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش تیم درمانی و همراهی مردم شهرستان، شاهد کاهش شیوع ویروس کرونا در شهرستان هستیم که البته برای شکست قطعی آن رعایت بهداشت همچنان ضروری است.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس و برگزاری امتحانات در منطقه، افزود: جهت نظارت بیشتر بر بهداشت و مقابله با شیوع ویروس کرونا لازم است نهادهای مربوطه همچون شهرداری ها با همکاری آموزش و پرورش نسبت به تهیه دستکش، ماسک، گندزدایی و ضدعفونی کردن مدارس اقدام کنند.

این مقام مسئول همچنین از نیروی انتظامی و پلیس راهور خواست تا بعد از امتحانات از هرگونه تجمع جلوگیری شود.

وی درخصوص آزمون های آنلاین در منطقه نیز تاکید کرد: این آزمون ها ضعف شهرستان را در زمینه ارتباطات نشان داد که امید است این مهم با تقویت فیبرنوری مرتفع شود.

فرزام اضافه کرد: بر اساس پیش بینی کارشناسان وزارت بهداشت، احتمال مواجه شدن با ویروس کرونا در فصل پاییز نیز وجود دارد و باید پیش‌بینی و آمادگی لازم به منظور مقابله با این ویروس صورت گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند نیز در ادامه این جلسه اظهارداشت: با شیوع ویروس کرونا، شاهد عوارض منفی این ویروس در کشور هستیم که برای رهایی از آن نیازمند حرکت علمی و کسب علم و دانش هستیم.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات ارزشمندی که در این ایام در حوزه آموزش و پرورش شاهد بودیم، فراهم سازی زمینه آموزش مجازی بود که می توان این بخش را در کنار آموزش حضوری با تقویت زیرساخت ها، حفظ کرد.

امام جمعه دماوند با تاکید بر اینکه اینترنت شهرستان ضعیف است، بیان داشت: تقاضا داریم به مشکلات موجود در فیبرنوری توجه ویژه شود تا کنفرانس ها، جلسات و آموزش مجازی از طریق اینترنت به راحتی صورت گیرد.

حجت الاسلام فتاح دماوندی با تاکید بر اینکه کرونا برای همه ما دو پیام صبر و شکرگذاری به همراه داشت، گفت: امروز باید در مقابل مشکلات پیش آمده به واسطه شیوع ویروس کرونا صبوری کنیم و از سوی دیگر تشکر از نعمت ها سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا روز قدس راهپیمایی نخواهیم داشت ولی با توجه به اهمیت روز قدس، ساعت ۱۲ روز جمعه به بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه ملی گوش خواهیم داد و قطعا معلمان در فضای مجازی این روز را به دانش آموزان یادآوری و پویش مجازی ضدصهیونیستی و مبارزه با ظلم را ایجاد خواهند کرد.

حسن خیر خواه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: با وجود مهاجرپذیر بودن شهرستان، خوشبختانه شاهد آمار خوب مقابله با ویروس کرونا در منطقه هستیم اما همچنان باید این بیماری را کنترل کرد.

وی با اشاره به همکاری خوب آموزش و پرورش شهرستان در مقابله با شیوع ویروس کرونا از ابتدا، به اهیمت استفاده از دستکش و ماسک تاکید کرد و افزود: خوشبختانه در سطح شهرستان مشکل تامین دستکش و ماسک نداریم و همه می تونن به راحتی تهیه کنند و مواد شوینده و بهداشتی با قیمت مناسب وجود دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در خصوص رعایت فاصله اجتماعی در زمان برگزاری امتحانات حضوری، خاطرنشان کرد: فاصله دومتر برای دانش آموز بسیار مناسب است و برای افرادی که احتمال داشتن تب را دارند باید فضایی جدا پیش بینی شود.

دانش آموزان را به "درخانه ماندن" تشویق می کنیم

مهرداد پورفتحی، مدیر آموزش و پرورش دماوند نیز گفت: با آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در شهرستان دماوند، معلمان دماوندی بیش از ۸۰ درصد دروس را به پایان رسانده بودند و بلافاصله با تعطیلی مدارس، به صورت خودجوش کلاس های مجازی برگزار شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از دانش آموزان حتی از داشتن تلویزیون در خانه محروم هستند و باید عدالت آموزشی در بین تمامی دانش آموزان ایجاد شود، گفت: با توجه به بازگشایی مدارس از روز شنبه، به دانش آموزان توصیه می‌کنیم همچنان "در خانه بمانند" مگر احساس نیاز به اشکال‌گیری داشته باشند به مدرسه مراجعه کنند.

مدیر آموزش و پرورش دماوند با بیان اینکه اولیای دانش‌آموزانی که تشخیص می‌دهند فرزندشان باید در مدرسه حضور داشته باشد، حتما از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنند، افزود: با توجه به اینکه مدارس در بحث آموزش مجازی خوب کار کردند، در خیلی از مدارس اصلاً نیاز به حضور دانش‌آموزان نیست.

این مقام مسئول تصریح کرد: تهیه مواد ضدعفونی روزانه مدارس برای استفاده از وسایل شخصی برای رفت و آمد دانش‌آموزان به مدارس از جمله مواردی است که باید در بازگشایی مدارس رعایت شود.

مدیر آموزش و پرورش دماوند افزود: امتحانات پایه دوازدهم به صورت نهایی و حضوری و با حداقل جمعیت دانش‌آموزی برگزار می‌شود همچنین از ۱۷ خردادماه امتحانات نهایی آغاز می‌شود که در یک روز دانش‌آموران رشته ریاضی و تجربی و در روز دیگر رشته‌ انسانی در حوزه‌های امتحانی حضور پیدا می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =