۲۵ هزار خانوار نیازمند کهگیلویه و بویراحمد از بسته های غذایی بهره مند شدند

یاسوج- ایرنا- ۲۵ هزار خانوار آسیب دیده از بیماری کرونا و نیازمند کهگیلویه و بویراحمد امروز دوشنبه به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از بسته های غذایی بهره مند شدند.

به گزارش ایرنا، توزیع این تعداد بسته غذایی بین خانوارهای آسیب دیده از بیماری کرونا و نیازمند کهگیلویه و بویراحمد در قالب رزمایش همدلی و احسان انجام شد.

جمعی از مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در آیین توزیع این بسته های غذایی بین خانوارهای آسیب دیده از بیماری کرونا و نیازمند استان حضور داشتند. 

نماینده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: در قالب رزمایش همدلی و احسان یک میلیون بسته غذایی بین خانوارهای آسیب دیده از بیماری کرونا و نیازمند در کشور توزیع خواهد شد.

جلال کریمی اظهار داشت: سهم کهگیلویه و بویراحمد از این تعداد بسته غذایی ۲۵ هزار مورد است.

وی افزود: ارزش این ۲۵ هزار بسته غذایی توزیع شده بین خانوارهای آسیب دیده از بیماری کرونا و نیازمند کهگیلویه و بویراحمد ۸۰ میلیارد ریال است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این استان با بافت روستایی و عشایری دارای حاشیه ‌نشینان زیادی است که بخش عمده ای از آنها نیز کسب و کار خود را بر اثر شیوع بیماری کرونا از دست داده اند.

سردار حمید خرمدل اظهار داشت: انتظار می رود که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) کمک بیشتری به مردم کهگیلویه و بویراحمد کند.

وی افزود: مردم، خیران و دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه مقابله با بیماری کرونا دست به دست یکدیگر دادند به طوری که جزو استان ‌های موفق کشور در این عرصه است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عملکرد و تلاش های اصحاب رسانه این استان از زمان شیوع بیماری کرونا برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی تحسین برانگیز است و همواره نیز در کنار مسؤولان اجرایی استان بوده اند.

سردار خرمدل عنوان کرد: پس از شیوع بیماری کرونا اقدام های چشمگیری در کشور و کهگیلویه و بویراحمد انجام شده که نمونه بارز آن اتحاد مثال زدنی ملت ایران است.

وی ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد در ۲ زمینه پیشتاز بود که شامل تشکیل ستاد مقابله با کرونا از ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۸ و همکاری همه جانبه مردم، خیران، دستگاه های اجرایی، نیروهای بسیج، سازمان های مردم نهاد و هیأت های مذهبی برای مدیریت این بحران است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: ستاد رزمایش مؤمنانه در این استان راه‌ اندازی شد و تاکنون ۷۵ هزار بسته معیشتی بین آسیب دیدگان از بیماری کرونا و نیازمندان استان توزیع شده است.

سردار خرمدل اظهار داشت: یک سامانه برای شناسایی آسیب دیدگان از بیماری کرونا و نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد طراحی شد و تاکنون نیز ۱۱۴ هزار خانوار این استان استحقاق دریافت کمک را دارند.

وی افزود: روند کمک به آسیب دیدگان از بیماری کرونا و نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد با جدیت ادامه پیدا می‌ کند.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شیوع بیماری کرونا ضربه مهلکی به اقتصاد کشور و این استان وارد کرد و پس از ماه رمضان امسال نیز یک ستاد برای حمایت از شرکت‌ ها و واحدهای تولیدی آسیب دیده استان تشکیل می شود.

سردار خرمدل عنوان کرد: یک شرکت تولید الکل کهگیلویه و بویراحمد که مدتها تعطیل بود به طور مجدد راه اندازی شد.

وی ابراز داشت: واحد تولیدی آرایشی و بهداشتی سینره وارد عمل شده و هم اینک مواد ضد عفونی کننده و الکل به دیگر استان های کشور ارسال می ‌کند.

سردار خرمدل گفت: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تولید ماسک دچار مشکل نشد و سپاه فتح این استان روزانه ۲۰ هزار عدد ماسک تولید و عرضه کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =