پیش بینی خرید گندم در کهگیلویه وبویراحمد ۷۵ هزار تن است

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد میزان پیش بینی خرید گندم (سیلویی) در سال زراعی جاری را رقمی افزون بر ۷۵ هزار تن اعلام کرد و گفت: یکی از برنامه های جدی و راهبردی وزارت جهاد کشاورزی تحقق این مهم است.

الیاس تاج الدینی امروز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاوررزی کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: پیش بینی میزان تولید این محصول اسراتژیک در سال زراعی امسال نیز بیش از ۱۳۵ هزار تن است.

تاج الدینی سطح زیر کشت انواع محصولات در سال زراعی جاری در استان را بیش از ۱۳۵ هزار هکتار عنوان کرد و گفت که سطح زیر کشت گندم امسال نیز حدود ۱۰۰ هزار هکتار است.

وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت لازم برای خودکفایی در زمینه تولید و تامین گندم را دارد، تصریح کرد: میزان گندم مصرفی مورد نیاز برای جمعیت ۷۱۳ هزارنفری این استان نیز حدود ۸۵ هزار تن است.

در حالی امسال یکی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی و وزیر جدید خودکفایی و افزایش میزان تولید و همچنین خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان اعلام شده که سال زراعی گذشته بیش از ۴۵ درصد از گندم مازاد بر مصرف تحویل سیلوها نشده بود که همین امر نیز موجبات نگرانی مقامات کشوری را در پی داشت.

تاج الدینی همچنین از راهبردهای مهم وزارت جهاد کشاورزی را گذر از روش های سنتی به روش های نوین در ابعاد مختلف دانست و گفت: سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد اقدامات و برنامه های  خود را بر همین اساس اولویت بندی کرده است.

وی یادآور شد: در همین راستا تاکنون رقمی افزون بر ۳۵ هزار هکتار روش های نوین آبیاری در سطح استان عملیاتی و اجرایی شده است.

تاج الدینی تصریح کرد: با توجه به برنامه های آموزشی و اقدامات لازم از سوی کارشناسان حوزه ترویج جهاد کشاورزی استان نیز نسخه ها و روش های متناسب با شرایط جغرافیایی و بومی هر منطقه به کشاورزان و بهره برداران در سطح استان ارایه داده می شود.

میزان تولیدات کشاورزان استان که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی سالیانه ۱۰ هزار تن بود اکنون به ۹۰۴ هزار تن در سال رسیده است.

تاج الدینی نقش حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی را برای پیشبرد اهداف و سیاست های راهبردی این سازمان بسیار موثر و تعیین کننده دانست و گفت: همواره رویکرد مدیریتی در این نهاد بر تقویت تعامل ، همکاری ها و هماهنگی وهمچنین استفاده از رهنمودهای خیرخواهانه این حوزه استوار بوده است.

در این آیین که با حضور حجت الاسلام عبدالعلی ابراهیمی معاون امور استان های حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد و امام جمعه یاسوج برگزار شد از خدمات حجت الاسلام سید نصرالله مصطفوی نژاد مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی این استان تجلیل و حجت الاسم اکبر ظهرابی عهده دار این مسئولیت شد.

ظهرابی پیش از این به عنوان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد مشغول به خدمت بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =