استاندار: کشف ۸۶ درصدی سرقت نشان از توان بالای پلیس کردستان دارد

 سنندج‌ - ایرنا - استاندار کردستان گفت: کشف ۸۶ درصدی سرقت در استان نشان از توان بالای فرماندهی انتظامی کردستان و قدرت دلسوزی آنها دارد.

بهمن مرادنیا روز دوشنبه در نخستین نشست قرارگاه استانی سرقت اظهار داشت: نمی‌توان فقط نیروی انتظامی را مسوول پیشگیری از سرقت دانست بلکه مردم هم باید در حفظ اموالشان دقت لازم را بکنند بنابراین افراد نباید نسبت به محافظت از اموال خود بی توجهی کنند.

وی با اشاره به اینکه در دستگاه‌ها، سازمان‌ها و دوایر دولتی هم مدیران و تمام مجموعه‌ای که با دولت در ارتباط هستند باید مسوولیت‌ پذیر باشند افزود: اگر در مجوعه‌ای سرقتی رخ دهد که بر اثر بی توجهی مدیر مربوطه بوده بنابراین باید با این بی توجهی برخورد شود.

مرادنیا با بیان اینکه مدیران اموال دولتی را همچون اموال شخصی خود محافظت کنند اضافه کرد: به عنوان مثال اگر با نصب دوربین امکان محافظت بیشتر از اموال دولتی وجود داشته و این اقدام صورت نگرفته، اصل بر بی توجهی است که به همه مدیران باید دراین زمینه تذکر جدی داده شود.

استاندار کردستان تاکید کرد: بانک‌ها یکی از نقاط آسیب پذیر در حوادث آبان ماه بود بنابراین حفاظت از بانک‌ها و جلوگیری از تعرض به این اماکن باید به عنوان یک اصل جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم رعایت موارد حافظتی در بانک ها گفت: اگر از بانکی سرقت صورت بگیرد مردم احساس ناامنی می کنند و بر دید جامعه اثر منفی می‌گذارد لذا باید با رعایت موارد لازم از این اتفاق پیشگیری شود که ضروری است همه در این راستا پای کار باشند.

مرادنیا با بیان اینکه ارتباط مستقیمی میان سرقت و تعداد معتادین وجود دارد یادآور شد: کمپ‌های نگهداری معتادین از این جهت هم اهمیت دارد و توجه به امنیت و اموال مردم است.

وی با اشاره به رسالت رسانه ملی و اصحاب رسانه اظهار داشت: حفاظت از اموال و پیشگیری از سرقت یک موضوع مرتبط با امنیت ملی است بنابراین رسانه‌های ملی و نوشتاری در تحقق اهداف این حوزه کمک کنند.

استاندار کردستان تاکید کرد: ارتباط سارقین با مالخرها یک شراکت در جرم محسوب می‌شود و جرم آنها کمتر از سارق نیست بنابراین در رابطه با مالخر ها باید احکام قطعی صادر شود.

فرمانده انتظامی استان کردستان هم در این جلسه گفت: استان کردستان همواره مورد هجمه دشمنان است اما شاهد سرقت مسلحانه و راه زنی در سال جاری نبوده‌ایم که این با تلاش شبانه روزی همکاران انتظامی و هدایت های استاندار و تلاش دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی امکان پذیر شده است.

سردار علی آزادی افزود: در حوزه کشفیات سرقت در این مدت نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد رشد داشته ایم و در کل ۸۶ درصد از وقوع سرقت‌ها کشف شده است .

وی با بیان اینکه از لحاظ و قوع سرقت استان کردستان در مقایسه با سایر استان‌ها در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد اضافه کرد: کردستان به لحاظ وقوع سرقت در جایگاه ۲۷ کشوری قرار دارد که حاصل همکاری مردم و تلاش همکاران انتظامی و دیگر دستگاه‌های انتظامی و امنیتی است.

سردار آزادی با اشاره به اینکه نقش و وظیفه دیگر سازمان‌ها تلاش در جهت پیشگری است گفت: سهم نیروی انتظامی در حوزه پیشگیری ۲۰ درصد  و سهم دیگر نهادها ۸۰ درصد است بنابراین سازمان‌ها می‌توانند در این راستا نقش اساسی داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان کردستان یادآور شد: ۸۰ درصد حوزه کشف جرایم برعهده نیروی انتظامی  است که با تلاش همکاران و چرخه اموال به مالباختگان ۸۶ درصد کشفیات محقق شده است.

وی افزود: در زمینه جمع آوری معتادان با توجه به دستورالعمل های ستاد مبارزه با بیماری کرونا  نیاز به هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی است که به محض انجام در راستای جمع‌آوری معتادان اقدام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =