استقبال دانش‌آموزان مناطق روستایی فارس از کلاس‌های درس بیشتر است

شیراز- ایرنا- مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس اعلام کرد: بنابر گزارش‌های ارسالی روسای ادارات آموزش و پرورش این استان، استقبال دانش‌آموزان در مناطق روستایی از برپایی مجدد کلاس‌ها بیش از مناطق شهری بوده است.   

حمیدرضا شعبانی، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به نظر می‌رسد آموزش‌های مجازی از طریق شبکه‌های ارتباطی، شبکه آموزش دانش آموزان (شاد) و تلویزیون در مناطق شهری رضایت‌بخش بوده و والدین و دانش‌آموزان قانع شده‌اند اما در مناطق روستایی و محروم این استان به دلیل کمبود زیرساخت‌ها و عدم برخورداری دانش‌آموزان از امکانات آموزش مجازی، از بازگشایی مدارس بیشتر استقبال شده است.

وی بیان داشت: آمارها در باره حضور دانش‌آموزان در مناطق مختلف استان فارس در حال جمع‌آوری است و به‌زودی اعلام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: حضور اختیاری دانش‌آموزان بر اساس برنامه کلاسی در مدارس سبب می‌شود جمع‌آوری آمار کمی به ‌طول بینجامد.

شعبانی اضافه کرد: با توجه به اینکه حضور دانش‌آموزان در مدارس در روزهایی که دروس دشوارتر ارائه می‌شود بیشتر خواهد بود و در دیگر روزها ممکن است کاهش یابد، از همین رو میزان آمارها در هر روز متفاوت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس، پیش از این اعلام کرده بود به خاطر کمبود زیرساخت‌ها، در زمینه برگزاری کلاس درس به صورت مجازی در نقاط مختلف این استان مشکلاتی وجود دارد و بر اساس بررسی‌های کارشناسی در این زمینه، ۸۳۰ نقطه فارس از اینترنت بی‌بهره‌ هستند، ۵۰۰ نقطه به آنتن تلویزیون دسترسی ندارند و ۲۰۰ نقطه نیز از رادیو بی‌بهره‌اند.

مدارس به دلیل شیوع کرونا از دوم اسفند ۹۸ تعطیل شد اما آموزش‌ها به صورت مجازی ادامه یافت. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =