دستاوردهای دفاع مقدس منافع بیشتری را برای کشور رقم زد

اصفهان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: دفاع مقدس جز ارزش‌های جهان شمول شناخته می‌شود و دستاوردهای آن منافع بیشتری را برای کشور رقم زده است.

استان اصفهان در هشت سال دفاع مقدس ۲۳ هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است و ۱۰ درصد از جامعه ایثارگری کشور متعلق به این استان است.

حیدر قاسمی روز دوشنبه در ستاد بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس در استانداری افزود: با تغییر نسل‌ها برخی ارزش‌ها مغفول مانده و انقلاب نو پایه اسلامی از زمان پیروزی تا جنگ تحمیلی با حوادث و مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کرده است.

وی تصریح کرد: در فرهنگ دینی ایران عدد چهل مقدس و ارزشمند است که باید براساس آن تغییر و تحولات را ایجاد و ارزش‌های دفاع مقدس را دنبال کنیم که این ارزش‌ها متعلق به بلاد اسلامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اظهارداشت: در فرآیند و حرکت‌ها نسل‌ها تغییر می‌کنند و نگاه‌ها، باورها و پدیده‌های جدید روی کار می‌آیند که ممکن است بخشی را به سمت غفلت ببرد اما دستاورد دفاع مقدس منافع بیشتری را برای ما رقم زده است.

وی ادامه داد: مقاومت و ایستادگی که بنیان آن در جنگ تحمیلی پایه‌ریزی شد و امر جهاد در دوران دفاع مقدس به عینیت نمایان شد، همچنین شهادت، ایثار، گذشت و فداکاری در این دوران بیش از پیش تبلور یافت.

به گفته قاسمی بنیان مشارکت و حضور مردم بعد از پیروزی انقلاب در جنگ تحمیلی نهادینه شد و صحنه‌های خلوص، وفاداری و گذشت بی‌نظیری را مشاهده کردیم.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری اصفهان اضافه کرد: دفاع ما در جنگ هشت ساله تابلوی تمام نمایی از هویت انقلاب اسلامی است که همه موارد نرم افزاری، سخت افزاری، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی نظامی و سیاسی در آن زمان تجلی یافت.

وی ادامه داد: برای گرامیداشت ارزش‌ها هرجا و هر زمان نه تنها در چهل سالگی انقلاب بلکه در تک تک ایام بعد از انقلاب و برای به رخ کشیدن ارزش‌های بنیادین باید مدافع و مروج و مبلغ آن باشیم.

قاسمی بیان کرد: باید سمن‌ها و تشکل‌ها ارتباط و تعامل بیشتری برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بدنه اجتماعی داشته باشند، در حوزه عمومی، اجتماعی و مردمی بیشتر باید تلاش کرد و برای مناسبت‌ها را تنها به بخش اداری و دولتی اکتفا نکنیم.

 از ظرفیت فضای مجازی برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس استفاده می‌کنیم

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان گفت: سال ۵۹ جنگ تحمیلی آغاز شد و اکنون در آستانه چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم.

سردار مجتبی شیروانیان افزود: دفاع مقدس سرمایه‌ای است که سال‌های متمادی ملت بزرگ ایران و جبهه‌های مقاومت از آن استفاده کردند.

وی ادامه داد: دستورالعمل ستاد بزرگداشت چهل سالگی انقلاب برای دستگاه‌های لشگری ابلاغ و از طریق وزارت کشور برای استانداران ابلاغ شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان تصریح کرد: اگر رهبری امام راحل و اعتقادات مردم نبود، نمی‌توانستیم در جنگی که دشمنان انقلاب اسلامی ایجاد کردند به پیروزی برسیم.

وی اظهارداشت: در جنگ تحمیلی با توجه به تحریم‌هایی که بود اما خوشبختانه با همیاری دولت و ملت این نابرابری و شرایط گذشته و کمک‌های مردمی را شکست دادیم و باعث شد امروز به سرمایه‌های عظیمی دست پیدا کنیم.

سردار شیروانیان افزود: امروز با توجه به محدودیت‌هایی که دشمنان برای ما ایجاد کردند اما با حضور خالصانه ملت نیازمندی‌ در راستای اقلام بهداشتی را در داخل تولید و برخی اقلام را صادر می‌کنیم.

وی با اشاره به شیوع کرونا تصریح کرد: امسال مانند هرسال نمی‌توانیم شاهد برپایی برنامه‌های متعدد باشیم و با محدودیت‌هایی مواجه هستیم اما از ظرفیت فضای مجازی برای پیشبرد برنامه‌ها استفاده خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: یکی از برنامه‌های ویژه بزرگداشت هفته دفاع مقدس برپایی نمایشگاه چهل سالگی انقلاب با عنوان نقش استان اصفهان در دفاع مقدس است که در موزه دفاع مقدس برپا و غرفه‌هایی برای هر دستگاه در نظر گرفته شده است.

طبق آمار موجود پنج میلیون ایرانی در جنگ تحمیلی شرکت کردند که از این تعداد افزون بر ۲۲۰ هزار نفر به شهادت رسیدند.

از میان شهدای جنگ تحمیلی، ۱۶ هزار نفر در جریان بمباران مناطق مسکونی به شهادت رسیدند و بقیه در جبهه‌های نبرد شهید شدند.

در دفاع مقدس ۸۵ هزار نیروی بسیجی و ۴۸ هزار ارتشی، بیش از ۳۳ هزار دانش آموز و بیش از سه هزار و ۵۰۰ دانشجو به شهادت رسیدند.

در این دوران ۸۸ مسیحی، ۱۸ کلیمی و ۹ زرتشتی در دفاع از خاک میهن شهید شدند و ۲ هزار تبعه غیر ایرانی نیز با حضور در جبهه‌های نبرد در مقابل عراق به شهادت رسیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =