توزیع هزاران بسته غذایی و بهداشتی سازمان اوقاف در دوران شیوع کرونا

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا فروردین سال جاری این سازمان توانست بیش از ۶ میلیون ماسک، ۲۱ هزار گان پزشکی، یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی و نزدیک به نود و چهار هزار بسته مواد غذایی در بین مردم توزیع کند.

به گزارش سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی روز دوشنبه با اعلام این مطلب افزود: در این ایام از ظرفیت بقاع‌ متبرکه بهره بردیم و خوشبختانه در ۲۱۷ بقعه کارگاه تولید ماسک و گان راه‌اندازی شد که تا پایان فروردین ماه سال جاری توانستیم ۶ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۵۷۰  عدد ماسک تولید و در بین ۵ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۴۷۰ نفر توزیع کنیم.
 وی ادامه داد: در این بین باتوجه به ظرفیت کارگاه‌های راه‌اندازی شده، امکان اهدا یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۱۰۰ عدد ماسک به بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز فراهم شد.
 رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین از تولید بیش از بیست و یک هزار دست لباس مخصوص پرستاران (گان) در دوران شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: علاوه بر تهیه اقلام بهداشتی در تامین مواد غذایی هم این سازمان تلاش‌های بسیاری داشته است. در ایام کرونا بیش از ۲۴۳ هزار و ۵۷۰ پرس غذای گرم در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها و همچنین نزدیک به سیصد و دوازده هزار نوبت میان ‌وعده نیز در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها توزیع کرده‌ایم.
 وی افزود: درباره بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها علاوه بر ماسک، دستکش، گان و غذا بیش از شش هزار عدد پتو، ملحفه ارسال شده است.
 نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا اواخر فروردین سال جاری یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۷۳۰ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده اعم از وایتکس، الکل و نظایر آن  را در بین مردم توزیع و در همین ایام بالغ بر یازده هزار نوبت نیز اقدام به ضدعفونی بقاع‌متبرکه و محیط پیرامون آنها را داشته‌ایم.
 خاموشی ابراز داشت: در تولید اقلام بهداشتی ۹۰۳ دستگاه چرخ خیاطی و در امر توزیع و خدمات‌رسانی ۳۷۲ گروه جهادی اعم از مبلغین بومی، خدام ثابت و افتخاری درگیر خدمت به مردم بودند.
 وی تصریح کرد: در مجموع دوماه (اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹) مجموعا ۲۰۱ هزار و ۷۴۵ بسته بهداشتی اعم از شوینده، مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک، دستکش و نظایر آن توزیع شده است، ضمن اینکه به دلیل شرایط اقتصادی نامساعدی که برای برخی از مردم به وجود آمد اقدام به تهیه سبد مواد غذایی کرده که در این بخش هم ۹۳ هزار و ۲۷۶ بسته شامل برنج، گوشت، ماکارونی، حبوبات و سایر اقلام خوارکی بین جامعه هدف توزیع شده است.
خاموشی یادآور شد: مواردی همچون نصب امین برای موقوفات، ساماندهی موقوفات و رقبات و ارتقای بهره‌وری اقتصادی آنها، حمایت ویژه از فعالیت‌های دانش‌بنیان، راه‌اندازی شوراهای خیریه در سراسر کشور و ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی توسط  بقاع متبرکه از جمله مهمترین برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در سال جاری محسوب می‌شود.

 قدردانی ویژه سازمان اوقاف از جهادگران عرصه سلامت در قالب طرح «زائران حرم رضوی و حسینی»

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از قدردانی ویژه این سازمان از جهادگران و تلاشگران عرصه سلامت در قالب طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» خبر داد و به تشریح اجرای این طرح در سال جاری پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ هر ساله طرح‌های مختلفی در راستای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات مختلف، توسط این سازمان اجرا می‌شود.
 دو فعالیت از طرح‌های ملی هرساله این سازمان، طرح   «زائران حرم رضوی و زایرین حسینی» است که با اجرای آن  انتظار تعداد زیادی از عاشقان و مشتاقان اهل‌بیت (علیهم السلام) برای مشرف شدن به زیارت پایان می یابد.
 رضا معممی‌مقدم؛ مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی در همین زمینه با اشاره به اینکه این طرح در سال ۹۹ یک تفاوت با سال‌های گذشته دارد، اظهار کرد: سازمان اوقاف امسال قصد دارد در قالب طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» از جهادگران و تلاشگران عرصه سلامت قدردانی کند.
 وی با بیان اینکه در اکثر نیات واقفان خیراندیش در خصوص اعزام زائران به مشهد یا عتبات عالیات، زیارت زائران اولی قید نشده و فقط کمک به زائران مدنظر واقفان قرار گرفته است، تصریح کرد: امسال مسافران طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» از بین تلاشگران کادر درمانی کشور، خانواده شهدای سلامت، مبلغین کمک‌کننده در تدفین و تکفین و جانباختگان کرونایی عضو هیات امنا بقاع  متبرکه خواهند بود.
 مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف تاریخ سفر به مشهد مقدس و عتبات عالیات را پس از گذار از دوران کرونا عنوان کرد و گفت: در نامه‌ای که برای وزیر بهداشت ارسال شده است، تاکید شده تا افرادی برای طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» معرفی شوند که توفیق تشرف کمتری به مشهد مقدس یا عتبات عالیات را داشته‌اند.
 معممی‌مقدم درباره تعداد مسافران، طرح «زائران حرم رضوی و حسینی» در سال جاری، افزود: برای امسال چهار گروه ۳۱۳ نفره را در نظر گرفته‌ایم که سه گروه به مشهد مقدس و یک گروه به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته در طرح «زائران رضوی و حسینی» ۷۲۳ زائر در دو نوبت به مشهد مقدس و ۴۰۰ زائر نیز به عتبات عالیات اعزام شدند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =