۶۶ کیلومتر شبکه برق سقز به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس اداره برق سقز گفت: ۵۵ کیلومتر شبکه برق فشار ضعیف شهری و ۱۱ کیلومتر شبکه برق فشار ضعیف روستایی این شهرستان با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال از شبکه سیم لخت به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود.

عطالله نوروزی روز دوشنبه در بازدید از روند اجرای عملیات در محله تازه آباد با بیان اینکه ۶۶ کلیومتر از شبکه برق فشار ضعیف سقز به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود، اظهار داشت: محله های هدف این طرح، قوخ، تازه آباد، سرچنار، صالح آباد، نشمیلان، بهارستان بالا، پایین و وسط و ۳۲ متری بلوار کردستان خواهد بود.

وی با بیان اینکه نیروهای داخلی شرکت توزیع برق و پیمانکاران در چهار  منطقه کاری فعالیت را آغاز کرده‌اند، افزود: پیش بینی می‌شود این طرح تا پایان مهرماه امسال به اتمام برسد.

نوروزی هدف از تبدیل شبکه سیم لخت به کابل خودنگهدار را اهمیت دادن به مبلمان و زیبا سازی چهره شهر، بهبود پروفایل ولتاژ، جلوگیری از هدر رفت برق و کاهش خطرات برق گرفتگی و کاهش درجه حریم اعلام کرد.

رییس اداره برق سقز یادآور شد: سال گذشته هم ۲۵ کیلومتر شبکه برق فشار ضعیف شهری و روستایی این شهرستان با اعتبار پنج میلیارد ریال از شبکه سیم لخت به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز نیز با تقدیر از دست اندرکاران صنعت برق در شهرستان، تلاش سیم بانان و پیمانکاران حوزه برق را ستود و افزود: سیم بانان، فداکارترین عنصر انسانی صنعت برق هستند.

علی محمدیان با اشاره به اینکه خدمات سیم بانان قابل تقدیر و این اقدامات ارزشمند بر مردم پوشیده نیست، از اقدامات شرکت توزیع برق شهرستان سقز در سال‌های اخیر قدردانی کرد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =