مرکز تولید ماسک در رباط کریم به بهره‌برداری رسید

تهران- ایرنا- مرکز تولید ماسک سه لایه با همکاری معاونت صنایع دستی استان تهران و گروه صنایع دستی، بسیج اصناف و بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در شهرستان رباط کریم به بهره برداری رسید.

دبیر کارگروه صنایع دستی و گردشگری سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در این رابطه به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این مرکز توسط گروه جهادی شهید هادی و ققنوس در تولید ماسک سه لایه(اس ام اس) ایجاد شد تا بتواند نیاز فروشگاه و هنرمندان این بخش هنری را فراهم کند.

علی قنبر زاده با بیان اینکه این مرکز می تواند نیاز عموم و شهروندان را مرتفع کند، گفت: با توجه به قیمت بالا و تهیه سخت ماسک در بازار، هم اینک این مرکز با تجهیز دستگاههای داخلی و فیوزینگ(ماشینی) توانسته این کمبودها را در بازار پاسخگو باشد.

وی عنوان کرد: ساخت این مرکز از زمان شیوع بیماری کرونا(اسفند ماه) آغاز شد که این مرکز پس از تولید انبوه ماسک می تواند در تولید مواد ضدعفونی کننده فعالیتش را شروع کند.

دبیر کارگروه صنایع دستی و گردشگری سازمان بسیج اصناف ادامه داد: در حال حاضر تولید این مرکز ۳۰ هزار عدد در روز بوده که بنا به شعار امسال (جهش تولید)، با نیاز سنجی و پیش بینی های ممکن تا ۱۵۰هزار ماسک سه لایه می رسد.

قنبر زاده افزود: برای تجهیز این مرکز ۷۵۰میلیون تومان اعتبار صرف شده که به صورت مستقیم ۳۰نفر مشغول به کار شده‌اند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با بیان اینکه با شیوع کرونا فعالیت هنری صنعتگران استان محدود شده است، گفت: ساختمان این مرکز ماسک توسط یکی از هنرمندان واگذار تا بتوان در شرایط موجود امنیت هنرمندان و شهروندان را ایجاد کرد.

پروانه حیدری بیان کرد: یکی از برنامه های مهم این معاونت بررسی دقیق خسارت ها و کمک برای بازتولید و صادرات این قشر هنرمند است.

وی اعلام کرد: در بررسی این معاونت از صنعتگران، فروشندگان و صادر کنندگان استان، کسب و کار حدود ۳هزار و ۴۱۰نفر مورد آسیب قرار گرفت و بیکار شدند.

به گفته حیدری، کرونا نیز حدود سه میلیارد تومان به بخش فروش نیز زیان وارد کرده است که معاونت درنظر دارد تا این موارد را هرچه سریعتر برطرف کند.

بیشترین سهم صادرات صنایع دستی تهران در سال ۹۸ به تولیدات رشته های شیشه، گلیم، زیلو، سنگ و زیورآلات سنتی اختصاص داشت.

بیش از ۱۴ هزار هنرمند در یکهزار کارگاه صنایع دستی در سطح استان تهران فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =