بازگشایی پلکانی کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- مراحل پلکانی بازگشایی کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با گذشت سه ماه تعطیلی به خاطر جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، از روز دوشنبه ٢٩ اردیبهشت ماه آغاز شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در این خصوص به خبرنگاران گفت: شیوع گسترده ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه پارسال باعث شد خدمات کتابخانه‌های عمومی استان با وقفه همراه شود.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: در این مدت کتابداران کتابخانه‌های عمومی از طریق فضای مجازی به ارائه خدمات کتابخانه‌ای به اعضا و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی پرداختند و برای کمک به استفاده از اوقات فراغت مردم در ایام خانه نشینی طرح‌هایی مانند پویش خانواده کتابخوان و دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را اجرا کردند.

وی ادامه داد: با کاهش شیوع کرونا، کتابخانه‌های عمومی نیز با تدوین پروتکل‌های بهداشتی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آماده ارائه خدمات کتابخانه‌ای به اعضاست.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: در این راستا کتابخانه‌های عمومی ابتدا با حضور کتابداران و اجرای پروتکل‌های بهداشتی از جمله نظافت و ضد عفونی کردن، تهیه اقلام بهداشتی، انجام امور عقب افتاده در زمینه شاداب سازی کتابخانه‌ها، انجام امور فنی کتابداری و ادامه برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی آماده حضور اعضا در کتابخانه می‌شوند.

وی افزود: مرحله اول بازگشایی کتابخانه‌ها با حضور کتابداران از امروز آغاز شد و سایر مراحل بازگشایی به مرور انجام می‌شود.

کتابخانه‌های عمومی این استان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از چهارم اسفند ماه پارسال تعطیل شد.

۲۱۴ کتابخانه عمومی و مشارکتی در استان خراسان رضوی فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =