۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۶
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83792070
۱ نفر

برچسب‌ها

برنامه های متنوع میراث فرهنگی در کرمان اجرا می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: به مناسبت روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی برنامه های متنوعی در این استان اجرا می‌شود.

فریدون فعالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار  ایرنا افزود: آغاز گمانه زنی بنای تاریخی قبه سبز، رونمایی از لوح های ثبت ملی آثاری همچون حمام احمدآباد دیلمقانی، بقایای جاده سنگفرش فهرج، خانه انصاف و قرآن قرآختایی و همچنین برگزاری نمایشگاه عکس های تاریخی اقدامات مرمتی این اداره کل از برنامه‌های شاخص هفته میراث‌فرهنگی استان کرمان است.
وی با اشاره به دیدار با اساتید کاشی تراش این استان در هفته میراث فرهنگی اظهار داشت: بازدید از روند مرمت پروژه های شتر گلو ماهان و یخدان لنگر، کاروانسرای وکیل و مسجد تاریخی ملک و همچنین کارگاههای مرمتی خانه های تاریخی که از طریق قانون ماده ۲۷ به بخش خصوصی واگذار شده اند از دیگر اقداماتی است که در هفته مذکور انجام می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان تصریح کرد: پخش فیلم های معرفی در۲ زبان فارسی و انگلیسی بناهای ثبت جهانی چون ارگ بم، روستای میمند، باغ شاهزاده ماهان، کویر شهداد، قنوات اکبرآباد و قاسم آباد بم و گوهر ریز جوپار در فضاهای مجازی از دیگر فعالیت هایی است که در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به معرفی موزه های استان کرمان توسط کارشناسان معاونت میراث فرهنگی  افزود: فیلم این فعالیت فرهنگی در سایت های اطلاع رسانی و فضاهای مجازی پخش می شود.
فعالی به اجرای ویژه برنامه‌هایی به مناسبت هفته میراث فرهنگی در شهرستان‌های استان کرمان اشاره و تاکید کرد: معاونت میراث‌فرهنگی در کنار انجمن‌های فعال این حوزه برنامه‌هایی متنوع دیگری برگزار خواهد کرد که این فعالیت‌ها در راستای گرامیداشت هفته میراث فرهنگی خواهد بود.

استان کرمان دارای هفت اثر جهانی، ۷۰۰ اثر ملی و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی است که جزو مقاصد گردشگری کشور محسوب می شود.

از ۲۸ اردیبهشت تا ۲ خرداد هفته میراث فرهنگی و گردشگری نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =