زیرگذر تقاطع آزادگان - نجفی رستگار تا عیدفطر تکمیل می‌شود

تهران- ایرنا- معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تلاش برای تکمیل زیرگذر تقاطع غیرهمسطح بزرگراه آزادگان با بزرگراه شهید نجفی رستگار تا عید سعید فطر خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، «صفا صبوری دیلمی» در جریان بازدید میدانی از فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار گفت: بهره برداری از زیرگذر تقاطع آزادگان - شهید نجفی رستگار علاوه بر اینکه تردد خودروها در مسیر غرب به شرق تقاطع را به طور کامل با طرح مصوب پروژه منطبق می سازد، شرایط انحراف ترافیک و تکمیل سایر بخش های تقاطع از جمله مسیر دسترسی جنوب به غرب را فراهم خواهد ساخت.

وی همچنین با بیان آنکه پیشرفت عملیات اجرایی فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار از مرز ۹۰ درصد فراتر رفته است، از پیشرفت قابل ملاحظه عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح ثامن در انتهای مسیر این پروژه بزرگراهی خبر داد و افزود: پل های موجود در مسیر شرق به جنوب این تقاطع که تاکنون به دلیل وجود معارضات درشت دانه ملکی اجرا نشده بودند، به سرعت در حال تکمیل هستند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در ادامه این بازدید میدانی که با حضور مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی و دست اندرکاران اجرایی برگزار شد، به کارگاه پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم (سه راه باقرشهر) رفت تا آخرین وضعیت اجرایی فاز دوم این پروژه راهگشای عمرانی را بررسی کند.

مرمت معابر پایتخت

وی همچنین درباره آمار بهسازی معابر شهر تهران طی ۱۴ ماه گذشته از زمان آغاز طرح فوق (۱۲ اسفند ۱۳۹۷ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹)، توضیح داد: میزان پخش آسفالت در این بازه زمانی بیش از ۸۵۷ هزار تن بوده است. از این مقدار حدود ۲۳۲ هزار تن توسط سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در سطح معابر بزرگراهی و افزون بر ۶۲۵ هزار تن توسط شهرداری های مناطق ۲۲گانه در سطح معابر حمل و نقلی پخش و اجرا شده است.

صبوری با بیان اینکه بیش از ۸۰ هزار نقطه در این بازه زمانی ۱۴ ماهه مرمت شده‌اند، افزود: در مجموع عملکرد سازمان مهندسی و عمران شهر تهران و شهرداری های مناطق ۲۲گانه، افزون بر ۶۵۸ هزار تن آسفالت صرف تراش روکش معابر و بیش از ۱۹۹ هزار تن آسفالت صرف مرمت معابر شده است.
 

به گفته وی؛ طی حدود ۱۴ ماهی که آغاز طرح بهسازی معابر شهر تهران می گذرد، عملیات پخش و اجرای آسفالت در ۷۹ روز به دلایلی همچون بارندگی، آلودگی هوا یا ممنوعیت تردد کامیون‌ها تعطیل بوده است.

معاون فنی و عمران شهرداری تهران درباره اقدامات بهسازی خطوط  ویژه اتوبوسرانی، بیان کرد: طی بازه زمانی یاد شده ۱۳ هزار و ۶۱۸ تن آسفالت صرف مرمت مسیرها و ایستگاه های بی آر تی شده است.

کلانشهر تهران با جمعیت بیش از ۸ میلیون نفر توسط شهرداری تهران با ۲۲ منطقه مدیریت می شود.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =