احراز هویت سجام در بانک کشاورزی کلید خورد

تهران - ایرنا - مراسم بهره برداری از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب بانک کشاورزی روز دوشنبه با حضور «حسین فهیمی» مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی و «روح الله خدارحمی» مدیرعامل این بانک برگزار شد.

به گزارش دوشنبه روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، « حسین فهیمی» در این مراسم رونمایی گفت: خوشبختانه بانک کشاورزی پیشگام در ارائه خدمات بازار سرمایه به مشتریان خود است به طوریکه مشتریان این بانک علاوه بر احراز هویت سامانه سجام می توانند معاملات اوراق بهادار را از طریق کارگزاری بانک کشاورزی انجام دهند.

وی سامانه سجام را درگاه ورودی بازار سرمایه اعلام کرد و افزود:  خدمات متعددی از طریق این سامانه به سهامداران ارائه خواهد شد که در نخستین گام در حال اخذ مجوزهای لازم برای دریافت سود شرکت ها و پرداخت آن از طریق اطلاعات این سامانه هستیم.

فهیمی با بیان اینکه بازا سرمایه به نقطه محوری تامین مالی بنگاه های اقتصادی تبدیل شده است، اظهار داشت : هدایت پس اندازهای مردم به سمت شرکت های تولیدی از مهم ترین کارکردهای بازار سرمایه است که امیدواریم این بازار بتواند وظایف خود را در این زمینه به خوبی ایفا کند.

لزوم بهره مندی نظام بانکی از خدمات بازار سرمایه

مدیرعامل بانک کشاورزی نیز همکاری و هم افزایی نظام بانکی با بازار سرمایه را در راستای ارائه خدمات مطلوب به اقشار مختلف مردم بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم خدمات برخط (الکترونیکی) با جدیدترین فناوری های روز جهان را برای مشتریان هر دو بازار فراهم کنیم.

خدارحمی خاطر نشان کرد: تلاش مدیران بانک کشاورزی است که تا بتوانیم خدمات بازار سرمایه را به اقصی نقاط کشور گسترش دهیم و در همین رابطه، به زودی بیش از ۵۰۰ شعبه این بانک مسئولیت احراز هویت سهامداران را برعهده می گیرند.

بر اساس این گزارش، درحال حاضر ۹۰۰ شعبه شرکت های کارگزاری، سه هزار و ۲۱۰  دفتر پیشخوان دولت، ۲۶۴ شعبه منتخب بانک کشاورزی، ۲۶۱ شعبه بانک شهر، تمام شعب موسسه اعتباری ملل و شعب منتخب بانک صادرات ایران، آینده و سپه مسئولیت احراز هویت سهامداران بازار سرمایه را برعهده دارند.

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت  www.sejam.ir  ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha