۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۳
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83792027
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رنو در انتظار وام ۵ میلیارد یورویی دولت فرانسه

تهران - ایرنا - شرکت خودروسازی «رنو» فرانسه که با خروج از ایران یکی از بزرگترین فرصت‌های اقتصادی خود را از دست داد و این اقدام منجر به کاهش درآمدش شد، هم اینک در انتظار وام ۵ میلیارد یورویی دولت است تا از پیامدهای ناشی از شیوع کرونا نجات پیدا کند.

وزیر دارایی فرانسه روز دوشنبه در گفت و گو با رادیو «فرانس انفو» با اظهار امیدواری نسبت به اعلام برنامه دولت برای کمک به بخش خودروی این کشور - که آسیب سختی ناشی از شیوع کرونا متحمل شده - تا ۱۵ روز آینده گفت: دولت در حال حاضر مشغول فراهم سازی بسته ۵ میلیارد یورویی وام تضمینی برای شرکت خودروسازی رنو است که ۱۵ درصد سهام آن به دولت فرانسه تعلق دارد.

به نوشته روزنامه «لیبراسیون»، «برونو لو مر» هدف از این اقدام را دستیابی به تحولی در چارچوب یک مدل پایدار عنوان کرد و افزود: این به معنایی حمایت از خرید وسایل نقلیه تمیز است. ما باید این بحران را به یک اهرم تبدیل کنیم تا حفاظت از محیط زیست را شتاب بخشیده و فرانسوی ها را ترغیب کنیم تا وسایل نقلیه‌ای را که هنوز برای آنها خیلی گران است، خریداری کنند.

با توجه به چالش های موجود، بخش خودرو نیز مانند بسیاری از حوزه‌های دیگر به دنبال شیوع کرونا بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است.

لومر در عین حال گفته دولت فرانسه همچنین امیدوار است تا اول ژوئیه/ ۱۱ تیر طرحی را برای کمک به بخش هوانوردی این کشور اعلام کند.

«ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه پیش تر از این روز پنجشنبه گذشته از یک برنامه دولت برای احیای صنعت گردشگری این کشور رونمایی کرده بود.

دولت فرانسه در زمان حاضر ۱۴.۳ درصد سهام گروه ایرفرانس-ک. ال. ام و ۱۵ درصد سهام گروه خودروسازی رنو را در اختیار دارد. وزیر دارایی فرانسه پیش تر گفته بود ایرفرانس و رنو را حتی به قیمت خرید دوباره سهامشان نجات می‌دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =