بیش‌از یک میلیون قطعه لارو در ۱۳ منبع آبی سراوان رهاسازی شده است

زاهدان- ایرنا- رییس اداره شیلات سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه لارو در ۱۳ منبع آبی این منطقه با مساحت ۱۲۳ هکتار رهاسازی شده است.

عبدالصمد دهقان روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به بارش رحمت الهی در سال جاری و آبگیری مجدد تمامی آب‌بندها و منابع آبی شهرستان براساس برنامه ریزی انجام شده برای بهره برداری حداکثری از این فرصت، اداره شیلات سراوان اقدام به رهاسازی لارو و بچه ماهی گرمابی در سطح منابع یادشده کرده است.

وی گفت: همچنین با هدف بهره برداری از توانمندی های جوامع روستایی و ایجاد اشتغال در تولید بچه ماهی تاکنون بیش از یک میلیون قطعه لارو نیز در ۲ باب استخر به وزن رسانی شهرستان رهاسازی شده که پس از طی دوره رشد بیش از ۱۰۰ هزار قطعه بچه ماهی آمور برای استخرهای پرورشی برداشت خواهد شد.

رییس اداره شیلات سراوان افزود: پیش بینی می شود در سالی که مزین به نام جهش تولید است بیش از ۲۶۰ تن ماهی از منابع آبی و استخرهای این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

سراوان از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۳۴۳ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =