همایش مجازی قدس با حضور اساتید دانشگاه‌های جهان برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها اعلام کرد که به‌ مناسبت روز جهانی قدس سمینار مجازی (وبینار) با حضور اساتید برجسته دانشگاه‌های جهان برگزار می‌شود.

پایگاه اطلاع رسانی مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها روز دوشنبه اعلام کرد که این سمینارها تحت وب (وبینار) با حضور اساتید برجسته دانشگاه‌ها از ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت ماه به مناسبت روز قدس برگزار می‌شود.

در این وبینار که به نام فلسطین؛ پاندمی در شرایط اشغال است،‌ طی روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت از ساعت ۱۸ تا ۲۰ اساتیدی از ۱۵ کشور جهان در کنفرانس بین المللی قدس شریف شرکت خواهند کرد.  

سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت نیز از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه وبینار کنفرانس اسلامی از هند تا قدس شریف با حضور ۱۵ نفر از اساتید ایران و هند برگزار خواهد شد.

اما در مهترین بخش این وبینار محمودالزهار استاد دانشگاه اسلامی غزه و وزیرخارجه فلسطین، ریچارد فالک استاد دانشگاه پریستون آمریکا و گزارشگر اسبق سازمان ملل در امور فلسطین، السن ویر رییس شورای منافع ملی در واشنگتن، کلادیو موفا استاد تاریخ دانشگاه ترامو ایتالیا، خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران، ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین در تهران، راجر کول رییس اعتراف صلح و بی‌طرفی ایرلند و کنفرانس اسلامی از هند تا قدس شریف روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ سخنرانی می‌کنند.

پیش از نیز قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرده بود که در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از این بیماری امکان برگزاری مراسم شایسته و گسترده روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به صورت راهپیمایی سراسری در کشور مقدور نخواهد بود ولی به دلیل ضرورت زنده نگه داشتن این روز رهبر معظم انقلاب در روز جمعه همزمان با روز جهانی قدس در ساعت ۱۲ به وقت تهران با جهان اسلام سخن خواهند گفت.

این برنامه به صورت زنده از شبکه های تلویزیونی و رادیویی پخش می‌شود و برای بهره حداکثری از سخنان رهبر معظم انقلاب در هیچ نقطه‌ای از کشور در این روز برنامه‌ای تحت عنوان روز قدس برگزار نمی‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha