۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 83791973
۱ نفر

برچسب‌ها

اردبیل پتانسیل برگزاری مسابقات جهانی اسکی را دارد

اردبیل - ایرنا - دبیر فدراسیون اسکی گفت: استان اردبیل با توجه به موقیعیت جغرافیایی پتانسیل و ظرفیت برگزاری مسابقات جهانی اسکی را دارد.

بهرام ساوه شمشکی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات اسکی استان اردبیل با اشاره به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی استان اردبیل افزود: در صورت تکمیل پیست اسکی روی چمن فندقلو مسابقات جهانی و بین‌المللی اسکی به میزبانی اردبیل برگزار خواهد شد.

وی اظهارداشت: پیست اسکی روی چمن فندقلوی نمین بعد از پیست اسکی دیزین بزرگترین و مهم‌ترین پیست اسکی در کشور است و باید با تکمیل و راه‌اندازی آن نهایت استفاده را کرد.

وی بیان‌کرد: فدراسیون پشتیبانی و حمایت‌های لازم را از تمامی هیات‌های اسکی در سراسر کشور می‌کند تا این رشته ورزشی بسط و گسترش یابد.

 مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل هم گفت: رشته ورزشی اسکی به علت داشتن بخش‌های مختلف و مدال‌آوری و موقعیت خاص اردبیل مورد حمایت ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان است. 

سجاد انوشیروانی اظهارداشت: امیدواریم با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، حمایت فدراسیون و تلاش ورزشکاران و هیات اسکی استان اردبیل در آینده نه چندان دور به جایگاه حقیقی خود در این رشته ورزشی در کشور دست یابد.

وی از رییس جدید هیات اسکی استان اردبیل خواست توجه به استعدادیابی با همکاری آموزش و پرورش، توجه به ورزش بانوان، برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان و داوران جهت ارتقای سطح دانش آنها و استفاده از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی را از اولویت‌های این هیات قرار دهد.

وی از حمایت اداره کل ورزش و جوانان از تمامی هیات‌های ورزشی فعال در استان خبر داد و بیان‌کرد: برگزاری مجمع سالیانه و ارائه گزارش به اعضای مجمع، بسط و گسترش اسکی و تلاش برای همگانی کردن این رشته ورزشی از دیگر اولویت‌های هیات اسکی استان است.

او  با بیان اینکه توجه به آموزش یکی از ارکان بسیار مهم در تمامی رشته‌های ورزشی است، اضافه‌کرد: مربی و داور بانوان در رشته ورزشی اسکی در استان اردبیل وجود ندارد که این امر مورد قبول نبوده و باید برای جبران این کمبود اقدامات جدی صورت گیرد.

در این مجمع انتخاباتی که ۲ نامزد داشت، فاطمه محمدپور با کسب ۱۳ رای از مجموع ۱۵ رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات اسکی استان اردبیل انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =