سارق ۱۷۶ راس دام توسط پلیس اسلام‌آبادغرب دستگیر شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری سارق حرفه ای احشام در شهرستان اسلام‌آبادغرب خبر داد که ۱۷۶ راس دام به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را به سرقت برده بود.

پایگاه خبری پلیس روز دوشنبه به نقل از سردار «علی اکبر جاویدان» اعلام کرد: پس از وقوع سرقت های متعدد احشام در روستاهای اسلام آبادغرب، رسیدگی فوری به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران در تحقیقات گسترده خود و با کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی عامل اصلی سرقت های رخ داده شدند و پس از هماهنگی با مقام قضایی در عملیاتی منسجم وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سردار جاویدان تصریح کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی ها به سرقت ۱۷۶ راس دام که طبق نظر کارشناسان ارزش آنها به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال می رسید، اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: فرد سارق در ادامه اعترافات خود عنوان کرد که سرقت ها را در روستاهای قلعه و سراب هرسم، چقا جنگه سفلی، گردنگاه قوچمی، منوری دیزگران، گراوند و مله هار انجام داده است.

وی همچنین با اشاره به توقیف یک دستگاه وانت نیسان که برای سرقت احشام استفاده می شد، گفت: سارق دستگیر شده برای صدور حکم لازم تحویل دستگاه قضایی شده است.

سردار جاویدان در پایان با اشاره به کشف تعداد زیادی احشام سرقتی از شناسایی مالباختگان و تحویل دام های کشف شده به آنها خبر داد.
شهرستان اسلام آبادغرب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.