معاون استاندار آذربایجان‌غربی: اقدامات فرهنگی زیربنای جهش تولید است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اقدامات فرهنگی در بخش‌های مختلف و فعالیت نهادهای فرهنگی، زیربنای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در راستای جهش بخش تولید در سال جاری است.

علی مصطفوی روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی‌ آذربایجان‌غربی افزود: تبلیغ کالاهای ایرانی و فرهنگ‌سازی موثر در این بخش، تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ایجاد توجه عمومی ‌به استفاده نکردن از کالاهای قاچاق، تشویق سرمایه گذاران داخلی مقیم خارج با تلاش رسانه ای برای  سرمایه گذاری در داخل کشور و استان و همچنین زمینه سازی برای مهاجرت معکوس به ویژه به روستاها از جمله اقداماتی است که می‌شود در این حوزه انجام داد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی مورد نیاز در سال جاری باید اولویت بندی شده و طبق نظر شورای فرهنگ عمومی ‌برای اجرای آنها برنامه ریزی کرد، ادامه داد: توجه به امر مهم وحدت و انسجام ملی با توجه به اهتمام ویژه مردم در این حوزه طی روزهای مبارزه با بیماری کرونا و استفاده از آن در راستای ارتقای سرمایه اجتماعی از جمله مهمترین اقداماتی است که باید مورد تمهید شورای فرهنگ عمومی ‌قرار گیرد.

وی اضافه کرد: از سرگیری برنامه ریزی‌ها برای اجرای هفته‌های فرهنگی مربوط به استان در کشورهای همسایه  از موارد مهمی‌ است که می‌تواند در شناساندن فرهنگ متعالی استان به کشورهای همسایه موثر باشد.

وی بیان کرد: جلوگیری از معضلات فرهنگی موجود در جامعه با استفاده از ظرفیت قشر تحصیل کرده از جمله معضل مهم سگ گردانی و نگهداری سگ در منازل از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: یکی دیگر از معضلات فرهنگی موجود در جامعه، دوری از ازدواج و پرهیز از بچه دار شدن است که می‌تواند برای آینده استان و کشور بسیار خطر ساز باشد.

مصطفوی توجه ویژه به معضلات فضای مجازی و اقدامات موثر در راستای کنترل این بخش را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: از جمله موارد با اهمیت دیگری که باید لحاظ شود، توجه به ارتقای فرهنگی مناطق حاشیه نشین با اثرگذاری دفاتر تسهیل گری است.

وی افزود: در حال حاضر ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان‌غربی را حاشیه نشین‌ها تشکیل می‌دهند که باید اقدامات فرهنگی  ویژه برای این قشر با راهبری دفاتر تسهیل گری در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین بر مستندسازی اقدامات موثر انجام شده در زمان شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی تاکید کرد و ادامه داد: این امر می‌تواند در نشان دادن ایثار بخش‌های مختلف به جوانان و آیندگان موثر باشد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه مدیران نهادهای مختلف فرهنگی به بیان نظرات خود در خصوص اولویت‌های سال جاری در حوزه فرهنگ و همچنین الزامات تحقق شعار سال پرداختند.

رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی، امسال را به نام سال « جهش تولید» نامگذاری فرموده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =