ایستگاه‌های بازرسی در مبادی ورودی چهارمحال و بختیاری مستقر می‌شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور جلوگیری از ورود مسافران پرخطر به ویژه از استان‌های خوزستان و لرستان در منتهی الیه ورودی‌های شهرستانهای استان، ایستگاه‌های بازرسی مستقر می‌شود.

اقبال عباسی روز دوشنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: وضعیت قرمز استان خوزستان و نگرانی و دغدغه مسئولان و مردم استان، سبب شده است تا به منظور جلوگیری از ورود مسافران پرخطر ،تمامی مبادی ورودی استان با جدیت لازم کنترل شود.

وی ادامه داد: تیم‌های بازرسی چنانچه با مسافران مشکوک به ویروس کرونا مواجه شدند، از ادامه سفر این افراد جلوگیری به قرنطینه هدایت می‌شوند.

عباسی همچنین با تاکید بر نظارت شهرداری‌ها بر فضاهای سبز و پارک‌ها، تصریح کرد: شهرداری‌ها از اسکان و برپایی چادر مسافران در بلوارها، فضاهای سبز، پارک‌ها و حاشیه خیابان‌ها جلوگیری کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هیچگونه خدماتی به مسافران ورودی به استان ارائه نمی‌شود، اظهار داشت: مردم این استان در دوران شیوع کرونا رسم مهمان‌نوازی خود را ترک کرده و از هیچ مهمانی استقبال نمی‌کنند، از این رو به مسافران توصیه می‌شود این استان را مقصد سفر خود قرار ندهد.

عباسی، نظارت بیشتر و جدی‌تر بر بهداشت اصناف و قیمت‌ها را نیز خواستار شد و گفت: گزارش‌هایی مبنی بر کم شدن نظارت‌ها بر بازار و اصناف رسیده که می‌طلبد دستگاه‌های متولی در این خصوص اهتمام بیشتری به کار گیرند.

وی همچنین خطاب به مردم استان با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اظهار داشت: از مردم استان می‌خواهیم تا دورهمی‌های فامیلی و تجمعات خانوادگی را تعطیل کرده و تا می‌توانند از تردد در بیرون از خانه و اماکن شلوغ دوری کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با قدردانی از تلاش کادر درمان و بهداشتی استان در مقابله با ویروس کرونا، خاطر نشان کرد: تلاش مسئولان بر این است تا با حمایت از نیروهای درمان و بهداشت، انگیزه لازم را برای تداوم کار و فعالیت این نیروهای پرتلاش فراهم کنند.

عباسی با ارزیابی مطلوب از وضعیت کنترل و مدیریت ویروس  کرونا در این استان، خاطرنشان کرد: تداوم این وضعیت و کاهش هرچه بیشتر تعداد مبتلایان همچنان به همکاری مردم و تلاش مسئولان بستگی دارد.

به گزارش ایرنا، مقرر شد تا به منظور نظارت و بازرسی هرچه بهتر بر بازار و اصناف استان، ادارات دامپزشکی، صنعت، معدن و تجارت و مرکز بهداشت گزارش روزانه خود از نحوه بازرسی بر بهداشت اصناف و قیمت کالاها و خدمات را به استاندار ارائه دهند.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =