۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۸
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83791920
۰ نفر

برچسب‌ها

قلع و قمع ۵ بنای غیر مجاز در بندرکیاشهر

رشت - ایرنا _ مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه از قلع و قمع ۵ بنای غیر مجاز و جمع اوری دو کانکس غیر مجاز در اراضی کشاورزی بندرکیاشهر خبر داد.

حمیدرضا سلیمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: قلع و قمع این بناهای غیرمجاز صبح امروز با حکم مقام قضایی و با حضور نماینده دادستان، جهاد کشاورزی و ماموران نیروی انتظامی در حریم بندرکیاشهر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این بناهای غیر مجاز در خارج از طرح های هادی و بدون مجوز در زمین های شالیکاری و صیفی این بخش احداث شده بود، افزود: قلع و قمع این بناها، پس از صدور چندین مرحله اخطار صورت گرفت.

به گفته وی، با قلع و قمع این بناهای غیر مجاز بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع از زمین های شالیکاری  و صیفی کاری بخش بندرکیاشهر آزادسازی شده است.

سلیمانی در ادامه با تاکید بر حفاظت از اراضی زراعی و باغی در این شهرستان افزود: حفاظت از اراضی کشاورزی از سیاست های مهم جهاد کشاورزی است در این راستا با هرگونه تغییر کاربری غیر قانونی اراضی کشاورزی برخوردمی شود؛ گفت:  شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن  ۳۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی یکی از قطب های مهم تولید محصولات کشاورزی استان گیلان به شمار می رود.

وی یادآور شد: از مجموع زمین های کشاورزی این شهرستان۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار اراضی برنجکاری، ۲ هزار و ۵۰۷ هکتار بادام زمینی و مابقی نیز دیگر محصولات صیفی و باغی می باشد.

شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر و دارا بودن ۱۰۵ روستا در شرق گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =