۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83791895
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در فارس کشف شد

شیراز-ایرنا-فرمانده انتظامی استان فارس گفت: ۱۱۷ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق از جمله آلات موسیقی،مواد خوراکی، لوازم خانگی،نوشت افزار و ... در این استان کشف و ضبط شد.

سردار سرتیپ دوم رهام بخش حبیبی دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران، افزود:این کالاهای قاچاق طی ۲۴ ساعت گذشته با اجرای طرح ویژه مبارزه با قاچاق کالا از  ۲۱ خودرو کشف شد و  ۲۵ متهم دستگیر شدند.

حبیبی در ادامه به تشکیل ۳۹۳ پرونده کالای قاچاق در سال ۹۹  اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۳۳۴ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف، ۴۷۰ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شد و ۳۹۶ متهم تحویل مراجع قضایی شدند.

کشف اموال مسروقه در شیراز

فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در پی وقوع سرقت های منزل ، خودرو ، قطعات و محتویات خودرو و ... توسط مجرمان حرفه ای و سابقه دار در شهرستان شیراز ، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با اشاره به شناسایی و انهدام ۸ باند سارقان در این زمینه طی یک ماه اخیر، اظهار داشت: در تحقیقات انجام شده، متهمان تاکنون به ۲۷۰ فقره انواع سرقت اعتراف کردند.

او با اشاره به کشف مقادیر زیادی اموال مسروقه از این باندها، ارزش اموال مسروقه کشف شده بر طبق نظر کارشناسان را  ۸۳ میلیارد ریال عنوان کرد.

افزایش ۱۴ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال جاری

حبیبی در ادامه این نشست خبری به کشفیات مواد مخدر نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۹ تن انواع مواد مخدر در  این استان کشف شد و یک هزار و ۴۴۰ متهم دستگیر شدند که میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۴ درصدی نشان می‌دهد.

هشدار جدی فرمانده به اراذل و اوباش فارس

فرمانده انتظامی استان فارس به مخلان نظم و امنیت عمومی در جامعه هشدار داد و گفت: پلیس با اراذل و اوباش و کسانی که بخواهند به هر نحوی امنیت جامعه را مختل کنند، به شدت و بر اساس قانون برخورد می کند.

وی اظهار داشت: در این خصوص ۳۴ نفر از  اراذل و اوباش که با اقدامات خود موجب ایجاد ناامنی در جامعه شده بودند از ابتدای سال جاری تاکنون توسط مأموران انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

کاهش ۲۲ درصدی وقوع و افزایش۲۳ درصدی کشفیات فضای مجازی و پلمب بیش از ۲ هزار واحد صنفی متخلف از دیگر مواردی بود که فرمانده انتظامی استان فارس در این نشست به آن اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =