۲۱ کیلومتر از رودخانه‌های چالدران لایروبی می‌شود

ارومیه- ایرنا-  فرماندار چالدران گفت: با هدف پیشگیری از هرگونه خسارات ناشی از سیل و طغیان، مسیر ۵۱ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل آب‌های روان در این شهرستان لایروبی و پاک‌سازی می‌شود.

حسن محمدزاده روز دوشنبه در دومین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران چالدران اظهار داشت: این شهرستان به لحاظ وضعیت جغرافیایی یکی از مناطق حادثه خیز بوده و اعضای ستاد بحران شهرستان باید در مقابله با هرگونه حوادث احتمالی با توجه به قرار گرفتن در بازه جریان سیلاب‌ها آمادگی‌های لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه امسال برای ساماندهی مسیل ها ۲۱ کیلومتر از رودخانه‌های سطح شهرستان لایروبی خواهد شد، افزود: اولویت اجرای این طرح با مناطقی است که در معرض خطر سیل قرار دارند.

وی با بیان اینکه برخی از شهروندان برخلاف مقررات جاری در حریم و بستر رودخانه‌ها اقدام به احداث واحدهای مسکونی کرده اند، اضافه کرد: دستگاه‌های متولی باید ضمن جلوگیری از تصرف اشخاص در حریم‌ها و بستر مسیل‌ها، مصادیق تجاوز به حریم را شناسایی و با متخلفان برخورد قانونی داشته باشند.

چالدران یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های آذربایجان غربی است که برای بهبود وضعیت این شهرستان و ارتقای شاخص‌های آن، دولت، وزارت کشور، بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی همکاری می‌کنند.

این شهرستان حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌اند.

چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =