۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۱
کد خبرنگار: 2192
کد خبر: 83791888
۱ نفر

برچسب‌ها

خرید تضمینی دانه روغنی کلزا درقم آغاز شد

قم - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم گفت: برای خرید تضمینی دانه روغنی کلزا ازکشاورزان استان آمادگی کامل داریم و فرآیند خرید این محصول آغاز شده‌است.

بهزاد رادمنش روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا،‌ با بیان اینکه تمامی تمهیدات و برنامه ریزی‌های لازم برای خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان قمی پیش بینی شده‌است، افزود: نخستین مرکز خرید تضمینی کلزای استان در روستای حیدرآباد بخش جعفریه دایر شده و عوامل خرید و ناظران مربوطه در این مرکز مستقر و آماده تحویل گرفتن کلزای تولید شده توسط کشاوزان هستند.
وی با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی بهای خرید تضمینی این محصول نسبت به سال گذشته افزود: نرخ خرید کلزا در سال گذشته به ازای هر کیلو گرم ۳۴هزار و ۳۹۸ریال بود که این رقم برای سال‌جاری به ۴۶هزار و ۶۰۲ ریال افزایش یافته‌است‌.

وی پیش بینی خریدکلزا درقم را بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان، ۴ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه، مراکز خرید مکلف هستند نسبت به خرید و تحویل گرفتن کلزا با حداکثر  ۱۰ درصد ناخالصی اقدام کنند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا، بیان کرد: کلیه دستور العمل‌های بهداشتی و پیشگیرانه مبارزه با ویروس کرونا، بر اساس استانداردهای ابلاغی در مراکز خرید، اطلاع رسانی شده‌است و تمامی مراجعه کنندگان، عوامل اجرایی، رانندگان و کشاورزان استان ملزم به رعایت آن هستند.

 کلزا در بیش از ۲۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی قم بویژه دربخش جعفریه ، مناطق قمرود و قنوات کشت می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =