۹ گروه‌ جدید تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت می‌کنند

تهران- ایرنا- رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از اضافه شدن ۹ گروه جدید به جمع دریافت‌کنندگان تسهیلات حمایتی مقابله با کرونا این صندوق خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علی وحدت با اشاره به اجرای دو مرحله از حمایت های صندوق نوآوری از کسب و کارهای آسیب دیده فعال در زیست بوم نوآوری کشور گفت: در مرحله اول حمایت و کمک به تداوم کسب‌وکار شرکت‌های دانش بنیان کوچک، شتاب‌دهنده‌ها و تأمین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و در مرحله دوم حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا که دارای نیروی انسانی کمتر از ۵۰ نفر یا فروش کمتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ بوده‌اند، اجرا شد.
وی افزود: تاکنون نزدیک به هزار درخواست در سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت شده که در مرحله ارزیابی و عقد قرارداد هستند.
وحدت با اشاره به اضافه شدن شرایط جدید دریافت تسهیلات کرونایی گفت: برگرفته از مصوبه هیات دولت، شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در حوزه های گردشگری، سلامت غیر دیجیتال، صنایع دستی، اسباب بازی و سرگرمی، حمل و نقل هوشمند، دیداری، شنیداری، معماری، هنری و رسانه ای نیز با مصوبه هیات عامل صندوق مشمول حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت تسهیلات کرونا می شوند.

وی ادامه داد: همچنین پس از دریافت بازخورد از ذی نفعان و متناسب با شرایط روز کشور کاهش حداقل ۲۰ درصدی رتبه الکسا، تعداد نصب، کاربر فعال یا ترافیک داده آنها در دوران شیوع ویروس کرونا تا تاریخ درخواست نسبت به دوره زمانی مشابه قبل از آن و فعالیت شرکت به شرایط بهره مندی از تسهیلات صندوق اضافه شد.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی درباره جزییات این تسهیلات نیز گفت: برای شرکت های دانش بنیان کوچک، شتاب دهنده ها و تامین کنندگان فضاهای کار اشتراکی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و برای شرکت‌های مورد تایید دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان است که با نرخ ۹ درصد در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد. این تسهیلات با پایش وضعیت فعالیت و اشتغال شرکت‌ها طی ۶ ماه پرداخت خواهد شد، بعد از آن ۶ ماه برای بازیابی توان شرکت‌ها تنفس داده می‌شود و تسهیلات طی یک سال بعد به صورت اقساطی بازپرداخت خواهد شد.

وحدت تاکید کرد: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ و شرکت‌های فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری، شرکت های نوآفرین(استارتاپ) نیز در نظر گرفته شده است که به زودی از طریق وبگاه و شبکه‌های اجتماعی صندوق نوآوری وشکوفایی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

متقاضیان استفاده از تسهیلات شرکت‌های خلاق آسیب‌دیده بر اثر کرونا، برای ثبت تقاضای خود می‌توانند از طریق سامانه غزال به نشانی www.inif.ir اقدام کنند.
پیش از این صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری هم زمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در روزهای پایانی سال گذشته با اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال برنامه حمایت مالی سریع از محصولات فناورانه در عرصه مقابله با شیوع این بیماری را آغاز و در دو هفته ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح ها، نسبت به تامین مالی نزدیک به ۷۰ شرکت دانش بنیان و فناور سازنده تجهیزات و اقلام مرتبط برای مقابله با کرونا اقدام کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha