۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۹
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83791873
۰ نفر

برچسب‌ها

نوار مرزی دامنه جنوبی البرز درختکاری می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با همکاری شهرداری تهران در نوار مرزی دامنه جنوبی البرز درختکاری انجام می‌شود تا از گسترش ساخت و سازهای غیر ‏مجاز شهری جلوگیری شود.

به گزارش روز دوشنبه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مسعود منصور در نشست با مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران و منابع‌طبیعی فصل همکاری مشترک زیادی دارند که توسعه فضای سبز و ‏درختکاری از جمله موارد مهم آن است.

وی به تفاهم‌نامه وزیر جهاد کشاورزی با پیروز حناچی شهردار تهران اشاره داشت و گفت: این نشست در ‏راستای اجرایی شدن تفاهم‌نامه همکاری مشترک در زمینه مدیریت پارک‌های جنگلی، جنگل‌کاری و توسعه فضای سبز برگزار ‏شده است.

‏گفتنی است در این نشست مقرر شد، پیرو رهنمودها و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر توقف ساخت و ساز در نوار جنوبی البرز، پروژه های مشترک جنگل کاری فی مابین شهرداری و منابع طبیعی در این محدوده تعریف شود همچنین شهرداری تهران باید در مدت زمانی کوتاه طرح‌های مدیریت پارک‌های جنگلی و طرح توسعه فضای سبز حریم شهر ‏تهران را تدوین و به اداره کل منابع‌طبیعی استان تهران ارسال کنند.‏

لازم به ذکر است در این جلسه موضوعاتی چون تعیین تکلیف دفترچه های طرح مناطق ظرف مدت یکماه، انجام هماهنگی های لازم در راستای بهره برداری از ساختمان های واقع در بوستان چیتگر و یاس شمالی، سند دار شدن همه بوستان های شهر تهران و... مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =