شورای شهر بوشهر به شاخص‌های مورد نیاز انتخاب شهردار پایبند باشد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر گفت: شورای شهر بوشهر به شاخص‌های مورد نیاز و قانونی تعریف شده برای انتخاب شهردار پایبند باشد.

حمید بردستانی روز دوشنبه با اشاره به روند انتخاب شهردار مرکز استان بوشهر افزود: شورای شهر باید در انتخاب شهردار این بندر به عنوان مرکز استان شاخص‌های عمومی، اجرایی و تخصصی افراد را مدنظر داشته باشد.

وی بیان کرد: به استناد آیین نامه شرایط احراز تصدی سمت شهردار ابلاغی دی ماه سال ۹۷ هیات دولت برای شهرهای از ۲۰۰ تا ۵۰۰هزار نفر جمعیت، شهردار انتخابی باید هفت سال سابقه مدیریت میانی داشته باشد که منظور از مدیریت میانی سطوح مندرج در مصوبه سال ۹۵ شورای عالی اداری است.

بردستانی یادآور شد: شهر بوشهر در سه سال دوره پنجم شورا از سال ۹۶ تاکنون توسط سه سرپرست و ۲ شهردار مدیریت شده و این موضوع در روند اجرای برنامه‌های کلان مدیریت شهری تاثیر خوبی نداشته‌است.

وی در تشریح بودجه شهرداری بوشهر بیان کرد: بودجه سال ۹۸ شهرداری بوشهر ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال بود که یکهزار و ۵۴۰میلیارد ریال آن از محل واریزی مالیات بر ارزش افزوده محقق شده‌است.

بردستانی بیان کرد: این بودجه در سال ۹۹  به ۲ هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال افزایش یافته و شورای شهر و شهرداری برای تحقق آن باید زمان را از دست ندهند.

با استعفای سید نورالدین امیری شهردار بوشهر در اردیبهشت ماه جاری، فردین خورشیدیان به عنوان سرپرست شهرداری بوشهر معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =