۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83791845
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‌ها در استان سمنان ادامه دارد

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بارش باران، رگبار و رعد و برق و تگرگ با توجه به فعالیت موج بارشی تا ۷۲ ساعت آینده در این استان ادامه دارد.

ایرج مصطفوی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه‌های پیش‌یابی، با تداوم فعالیت امواج متناوب ناپایدار و سامانه بارشی در استان سمنان از بعد از ظهر امروز بارش باران، رگبار و رعد و برق، احتمال تگرگ و وزش باد شدید و تندباد و در ارتفاعات مه آلودگی پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: بارش باران در غالب نقاط و با شدت بیشتر در نواحی شمالی، شمال غربی، غربی و مرکزی استان سمنان دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: فردا سه‌شنبه سی ام اردیبهشت، سامانه بارشی تقویت می‌شود و حجم بارش‌ها در نواحی شمالی، شمال غربی و نیمه غربی تا مرکزی استان سمنان بیشتر است.

وی تصریح کرد: در این مدت، شدت وزش باد در غالب نقاط به ویژه نواحی شرقی و شمالی استان سمنان بیشتر است.

مصطفوی ابرازداشت: با توجه به شرایط فصلی و رگباری بودن بارش‌ها و حجم زیاد بارش‌ها در نواحی ذکر شده، آب گرفتگی معابر و امکان جاری شدن رواناب و سیلاب، سیلابی شدن و بالا آمدن آب رودخانه های فصلی، صاعقه به ویژه در نقاط مرتفع، خسارات ناشی از وزش باد شدید، کاهش دید افقی ناشی از مه در نواحی کوهستانی محتمل است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: شهروندان از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها بپرهیزند و صعود به ارتفاعات به دلیل احتمال صاعقه را به زمان دیگری موکول کنند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای شهر سمنان ۱۷ و بیشینه دمای آن ۲۷ درجه سانتیگراد بود.

مصطفوی اضافه کرد: رضوان با کمینه هشت درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمسار و ایوانکی با حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =