مجسمه‌های شهری تهران صاحب حفاظ شیشه‌ای می‌شوند

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: از این پس برای جلوگیری از صدمات بعد از مرمت اثر، روی مجسمه های شهری حفاظ شیشه‌ای قرار داده می شود.

به گزارش روز دوشنبه سازمان زیباسازی شهر تهران؛ فرزاد طالبی در مورد ضرورت ترمیم آثار برجسته مجسمه سازی ایران اظهار داشت: طبیعی است مجسمه‌ای که در فضای عمومی شهر قرار می گیرد در معرض آسیب باشد ولی وظیفه این سازمان مرمت مداوم و علمی چنین آثاری است.

وی با اشاره به اینکه مرمت مجسمه خیام در مراحل پایانی است، گفت: به زودی این اثر ارزشمند هنر مجسمه سازی ایران در معرض دید مردم قرار خواهد گرفت. 

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران افزود: مرمت مجسمه خیام استاد ابوالحسن صدیقی که دهه هاست در پارک لاله نصب بوده در مراحل پایانی است و به زودی داربست‌های اطراف این اثر ارزشمند هنر مجسمه سازی ایران جمع آوری و مجددا در معرض دید شهروندان قرار می‌گیرد. 

وی بیان داشت: کارهایی که برای مرمت این مجسمه انجام شده جزو مرمت های درجه یک مجسمه های فاخر تهران است، همانطور که در دهه ۸۰ نیز مرمتی بر روی این اثر توسط مرحوم فریدون صدیقی فرزند استاد صورت گرفت.

طالبی درباره خروج این مجسمه از پارک لاله گفت: فعلا این مجسمه در پارک لاله خواهد ماند تا با ایجاد موزه مجسمه تهران مجسمه های از این دست، به آنجا منتقل شوند. 

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به نصب مجسمه سیمین دانشور گفت: برای امسال برنامه‌ حوزه مجسمه اینگونه تعریف شده تا آثار جدید متناسب با ایام تولد شخصیت ها و مشاهیر، در شهر نصب می شود، در این رابطه نصب مجسمه سیمین دانشور در روز تولد ایشان انجام گرفت و از این پس نیز به همین گونه عمل خواهد شد.

طالبی تصریح کرد: اگر نصب مجسمه متناسب با ایام زندگی افراد شاخص باشد مجمسه شخصیت های برجسته بهتر معرفی می شود ضمن اینکه فرصتی است تا در روز تولد یک شخصیت برجسته درباره زندگی او هم گفتگو شود که این امر باعث نزدیکی و ارتباط شهروندان با المان های شهری خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =