۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 1335
کد خبر: 83791823
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم تقویت قیمت‌ها در بازار طلای سیاه

تهران – ایرنا – قیمت نفت در بازارهای جهانی امروز و با آغاز معاملات هفتگی با رشد همراه شد. رشدی که بیش از هر چیز تحت تاثیر بهبود تقاضا و کاهش تولید نفت در جهان قرار دارد.

کاهش تولید جهانی نفت آنچنان سرعت گرفته که امیدها به بهبود قیمت‌ها در بازار را افزایش داده است.

این کاهش تولید باعث شده تا صادرات نفت عربستان که روزگاری بزرگترین تولید کننده نفت جهان بود به کمترین میزان در ۱۸ سال گذشته برسد.

از سوی دیگر نشانه‌هایی مبنی بر بهبود تقاضا برای سوخت در جهان دیده می‌شود که به دنبال کاهش قرنطینه بعد از شیوع کرونا ایجاد شده است و این موضوع می‌تواند قیمت نفت را تا حد زیادی تقویت کند و قیمت‌ها را به پیش از برگزاری نشست ناکام اوپک در ابتدای ماه مارس برساند.

از همین رو امروز نفت برنت با رشدی ۳.۷ درصدی به قیمت ۳۳ دلار و ۷۲ سنت معامله شد.

نفت شاخص آمریکا اما رشد بالاتری را تجربه کرد تا بعد از حدود ۲ ماه به بالای ۳۰ دلار در هر بشکه بازگردد. نفت آمریکا ۵.۵ درصد گران‌تر از روز جمعه معامله شد و به ۳۱ دلار و یک سنت در هر بشکه رسید.

با این حال افزایش ذخیره‌سازی‌ها در خشکی و دریا همچنان به عنوان ریسک موثر در کاهش قیمت نفت خودنمایی می کند. آمارها نشان می‌دهد ذخیره نفت روی آب که در ماه مارس حدود ۴۰ میلیون بشکه بود حالا به عدد باورنکردنی ۱۷۰ میلیون بشکه رسیده است و می‌تواند مانع از رشد قیمت‌ها در کوتاه‌مدت شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =