۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 2047
کد خبر: 83791819
۰ نفر

برچسب‌ها

اتمام مهلت ترخیص خودروهای مانده در گمرک

تهران - ایرنا - معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را از گمرکات کشور اعلام کرد.

به گزارش گمرک ایران، «مهرداد جمال ارونقی» گفت: طبق آمار قبلی ارائه شده از ۱۲ هزار ۲۶۱ دستگاه خودروی سواری وارد شده به گمرکات کشور، تعداد هفت هزار و ۱۵۳ دستگاه خودرو و نزدیک به پنج هزار و ۱۰۸ دستگاه خودروی سواری در گمرکات کشور دپو شده بود.

وی در توضیح آخرین وضعیت خودروهای دپو شده پس از صدور مصوبۀ اخیر هیئت وزیران و در آخرین روز مهلت مصوبه مذکور بیان کرد: از تعداد هزار و ۴۸ دستگاه خودروی سواری پروانه شده و ترخیص نشده تا تصویب و ابلاغ مصوبه اخیر، همچنان نسبت به ترخیص هزار دستگاه خودرو اقدام و ۴۸ دستگاه از این خودروها بدلیل وجود پرونده و سایر مشکلات، تاکنون موفق به خروج از گمرک نشده‌اند.
به گفته ارونقی، از تعداد ۳۴۰ دستگاه خودروی سواری که اظهار شده اما تا پایان مصوبۀ قبلی (۹۷/۱۰/۱۶)پروانه نشده بودند، نزدیک به ۲۳۰ دستگاه خودرو ترخیص شده است.

معاون فنی گمرگ درباره ۲۲۷ دستگاه خودروی موجود در گمرک خرمشهر (منطقۀ آزاد اروند) گفت: بر اساس آمار قبلی، ۷۳ دستگاه سفارش آمریکا و ۱۵۴ دستگاه بالای ۲۵۰۰ سی سی بوده‌اند. اکنون نسبت به ترخیص ۱۴۴ دستگاه خودرو جهت تردد در این منطقه با رعایت مقررات مربوطه اقدام شده و خودروی دیگری ترخیص نشده است.

ارونقی با اشاره به خودورهای موجود در گمرکات قبل از تاریخ ۹۳/۶/۲۳ تصریح کرد: از ۱۰۴ دستگاه، تنها دو دستگاه ترخیص شده و در خصوص مابقی، صاحبان کالا تاکنون برای انجام تشریفات گمرکی به گمرک مراجعه نکرده‌اند.

این مقام مسوول ادامه داد: از تعداد دو هزار و ۲۸۹ دستگاه خودروی مطرح رسیدگی در مرجع قضایی، با توجه به صدور رای برای ترخیص ۶۶۸ دستگاه خودروی سواری در سال ۱۳۹۸، صاحب کالا جهت انجام تشریفات گمرکی خودروهای موصوف، نسبت به اظهار ۳۵۸ دستگاه خودرو به گمرک اجرایی مربوطه اقدام کرده‌اند که تشریفات گمرکی مربوطه درحال انجام است؛ اما تاکنون تنها سه دستگاه خودرو ترخیص شده‌اند .

به گفته وی، از هزار و ۱۰۰ دستگاه خودروی فاقد ثبت سفارش یا ثبت سفارش ابطال شده نیز امکان اظهار به گمرکات اجرایی مقدور نبوده و اظهاری انجام نشده است.

ارونقی اعلام کرد: در مجموع از تعداد پنج هزار و ۱۰۸ دستگاه خودروی دپو شده ، تعداد هزار و ۳۷۹ دستگاه خودروی سواری ترخیص شده‌اند. به تمامی گمرکات مجاز برای ترخیص خودروی سواری اعلام و ابلاغ شده تا پایان آخرین ساعات مهلت مصوبه ( ۱۲ امشب)، در صورت ارائه ثبت سفارش معتبر برای اظهار کالا، ارائه کد رهگیری یا موافقت بانک مربوطه و اخذ و ارائه مجوزهای قانونی و مقرراتی، نسبت به بررسی‌های معمول اقدام و متعاقب آن وفق مقررات، نسبت به ترخیص کالا اقدام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =