تیم بازرسی مرگ ناگهانی سفیر چین به اسراییل اعزام می شود

پکن-ایرنا- به دنبال اعلام مرگ ناگهانی سفیر چین در تل آویو، پکن در حال اعزام یک تیم بازرسی ویژه برای رسیدگی به این پرونده است.

به گزارش روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست چین، جسد "دو وی" سفیر ۵۷ ساله چین در فلسطین اشغالی روز یکشنبه در آپارتمان وی در تل آویو پیدا شد، اما جزییات زیادی درباره این پرونده مشخص نشده است.

بنا به نوشته روزنامه، این تیم به طور مستقل بازرسی هایی را در اسراییل درباره فوت ناگهانی سفیر چین انجام می دهد و یکی از اعضای خانواده سفیر نیز تیم را در سفر امروز دوشنبه به تل آویو همراهی می کند.

"یووال روتم" یکی از مسئولان ارشد وزارت خارجه اسراییل گفت و گویی با "دای یومینگ" معاون سفارت چین داشته و مراتب تسلیت را به اطلاع وی رسانده است و پلیس محلی همچنان به تحقیقات ادامه می دهد.

گزارش همین روزنامه حاکی است که مرگ وی ناگهانی بوده و چند روز پس از انتقادهای دیپلمات های چینی از وزیر خارجه آمریکا رخ داده است سفیر و سفارت چین در اسراییل نیز از جمله این منتقدان بوده اند.

"هو شی جین" سردبیر روزنامه گلوبال تایمز چین هم در توئیتی گفته است بر اساس دانسته های وی، مرگ سفیر چین در اسراییل به دلایل فیزیکی بوده است.  

وزارت خارجه چین هم در بیانیه ای راجع به این موضوع اعلام کرده که مرگ بر اساس شواهد اولیه به علت مشکلات جسمانی بوده است اما جزییات باید مورد تایید نهایی قرار گیرد.

«جائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم امروز تایید کرد که سفیر ۵۷ ساله پکن در فلسطین اشغالی به دلیل «مشکلات ناشی از سلامت» فوت کرده است.

"دو وی" بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ میلادی عهده دار سفیری چین در اوکراین بود و تنها از ماه فوریه به عنوان سفیر چین در تل آویو مشغول به کار شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =