ویتنام از اصلاح شیوه‌های کاری شورای امنیت حمایت کرد

تهران – ایرنا – ویتنام به عنوان هماهنگ کننده گروه "منتخب ۱۰" (E۱۰) شورای امنیت سازمان ملل در ماه جاری میلادی، بر موضع و تعهد این گروه درباره لزوم افزایش شفافیت و کارایی و فراگیری شورای امنیت تاکید کرد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ویتنام، "دانگ دین کوی" (Dang Dinh Quy) نماینده دائم ویتنام در سازمان ملل در یک ویدئوکنفرانس بحث سالیانه شورای امنیت سازمان ملل درباره شیوه‌های کاری این شورا، با بیان این مطلب تاکید کرد: اصلاح شیوه‌های کاری شورای امنیت به این شورا کمک می‌کند که ماموریت خود مطابق منشور ملل متحد را بهتر به انجام برساند بخصوص در مواجهه با چالش‌هایی که در برابر چندجانبه گرایی و مشکلات ناشی از بی‌ثباتی در جهان ایجاد شده است. 

نماینده ویتنام از تلاش‌های اخیر شورای امنیت در ایجاد اسناد درباره شیوه‌های کاری و اصول افزایش شفافیت و کارایی این شورا و همچنین حفظ همکاری در بحبوحه مشکلات ناشی از شیوع کرونا استقبال کرد. 

وی تاکید کرد: شورای امنیت سازمان ملل باید فراگیری و جامعیت خود از جمله بهبود مشارکت و نقش آفرینی اعضای غیردائم این شورا را بیشتر ارتقا دهد. 

این دومین باری است که گروه موسوم به "منتخب ۱۰" بیانیه مشترکی درخصوص این مساله صادر می‌کند. ویتنام به عنوان هماهنگ کننده این گروه در ماه جاری میلادی، قصد دارد با برگزاری یک ویدئوکنفرانس با شرکت نمایندگان این گروه و دبیر کل سازمان ملل و همچنین سایر فعالیتها، هماهنگی و همکاری در این گروه را افزایش دهد. 

گروه منتخب ۱۰ شامل کشورهای ویتنام، تونس، آفریقای جنوبی، بلژیک، استونی، آلمان، جمهوری دومینیکن، اندونزی، نیجر، سنت وینسنت و گرنادینس است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =